Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparta Warszawa z nową rozgrywającą

Sparta Warszawa z nową rozgrywającą

fot. archiwum

Warszawska Sparta rozpoczęła budowanie składu na nowy sezon 2014/2015 w pierwszej lidze kobiet. Jak informuje klub, do drużyny dołączyła nowa zawodniczka. Jest nią rozgrywająca Sylwia Pilarek. W klubie pozostanie też libero - Zuzanna Kucińska.

Rozgrywającą Sparty w sezonie 2014/15 będzie Sylwia Pilarek. Zawodniczka urodziła się w 1991 roku, mierzy 172 centymetry wzrostu i pochodzi z Iławy. W swojej dotychczasowej karierze Pilarek broniła barw klubów takich, jak: Orzeł Elbląg, Zryw-Volley Iława, AZS Politechnika Warszawska, AZS LSW oraz OTPS Nike Ostrołęka. W roku 2013 została nagrodzona indywidualną nagrodą dla najlepszej rozgrywającej turnieju o awans do I ligi. Poza halą nowa rozgrywająca Sparty nie rozstaje się z siatkówką, doskonale radzi sobie również na plaży – w siatkówce plażowej może poszczycić się srebrnym medalem akademickich mistrzostw Europy 2012 i piątą lokatą w tym turnieju rok później.

Spytana o to, dlaczego wybrała Spartę, zawodniczka z typowym dla siebie uśmiechem odpowiada: – A dlaczego nie? (śmiech) Sparta jest najlepszym klubem w Warszawie, a w stolicy mam możliwość połączenia swojej pasji ze studiami. Kolejnym niewątpliwym argumentem, który przyczynił się do mojego wyboru, jest osoba trenerki Agaty Szustowicz, z którą pracowałam już w przeszłości. Czego oczekuję po nadchodzącym sezonie? Przede wszystkim wiele uśmiechu po satysfakcjonujących wynikach oraz niewątpliwie krótkiego wypoczynku (śmiech).

Bardzo się cieszę, że Sylwia dołączyła do mojego zespołu – powiedziała trener Agata Szustowicz.Doskonale się znamy, więc wiem, czego mogę się po niej spodziewać. Dobrze nam się razem pracowało. Jest to zawodniczka grająca szybką, efektowną siatkówkę; nadaje zespołowi ciekawy styl. Już jakiś czas temu zwróciła na siebie uwagę działaczy Sparty i podpisanie z nią kontraktu było dla mnie naprawdę wspaniałą informacją – dodała.Kolejny sezon w barwach Sparty spędzi libero Zuzanna Kucińska, która jest wychowanką Sparty. Urodzona w 1994 roku zawodniczka w barwach warszawskiego klubu zdobyła m.in. mistrzostwo Polski kadetek w 2010 roku oraz dwukrotnie mistrzostwo Mazowsza juniorek (2012 i 2013). Mierzy 176 cm wzrostu.

Jestem bardzo zadowolona, że mogę zostać w Sparcie, w końcu to mój macierzysty klub – skomentowała zadowolona libero. – Chciałabym jak najbardziej przyczynić się do jego sukcesów. Nowa trenerka zrobiła na mnie jak najlepsze wrażenie, przed nadchodzącym sezonem jestem nastawiona jak najbardziej optymistycznie.

Zuzia Kucińska to bardzo młoda libero, która w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy. W swojej drużynie widzę ją jako jedną z liderek formacji defensywnej. Libero to najczęściej osoba, która postawą na boisku utrzymuje wysokie morale całego zespołu. Myślę, że również z tym zadaniem sobie poradzi – mówi Szustowicz. – Co jeszcze mogę powiedzieć o naszych nowych, młodych zawodniczkach? Bez cienia wątpliwości to, że mi się podobają! Ładne z nich dziewczyny – zakończyła żartem trenerka Sparty.

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved