Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lemański w Politechnice, Gontariu przenosi się do niemieckiego Vfb

Lemański w Politechnice, Gontariu przenosi się do niemieckiego Vfb

fot. archiwum

Trwa przebudowa AZS-u Politechnika Warszawska. Potwierdziły się doniesienia o zatrudnieniu przez stołeczny klub utalentowanego środkowego, Bartłomieja Lemańskiego. Za to z PlusLigi do Niemiec przenosi się Adrian Gontariu.

Za Politechniką bardzo udany sezon. Nie ma się więc co dziwić, że większość jej podstawowych zawodników otrzymała lepsze oferty od innych klubów, co spowodowało, że trener Bednaruk ponownie musi szukać młodych i utalentowanych graczy, którzy w stolicy będą mieli okazję wypromowania się oraz zbierania boiskowego doświadczenia w PlusLidze. Potwierdziły się informacje o tym, iż w kolejnym sezonie akademickich barw bronił będzie Bartłomiej Lemański. To 18-letni środkowy, który pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Metrze Warszawa. Ma na swoim koncie także występy w Młodej Lidze oraz reprezentacji Polski kadetów, z którą sięgał po laury mistrzostw Europy i świata.

Warto podkreślić, że Lemański mierzy aż 212 centymetrów. Zanosi się więc na to, że wraz z mierzącym 215 centymetrów Marcinem Nowakiem będzie stanowił najwyższy duet środkowych w PlusLidze. Choć nie można także zapominać o Mateuszu Sacharewiczu, który na pewno bez walki nie odda miejsca w podstawowej szóstce.

Z klubem z Warszawy pożegnał się za to Adrian Gontariu, który w minionych rozgrywkach nie dysponował zbyt stabilną formą, przez co często wymieniał się miejsce w podstawowym składzie Politechniki z Adamajtisem. Ten doświadczony 30-letni atakujący przenosi się do niemieckiej Bundesligi. Od nowego sezonu bronił będzie barw Vfb Friedrichshafen, z którym rywalizował będzie w Lidze Mistrzów. Dla Rumuna będzie to powrót do wicemistrza Niemiec, bowiem występował już w nim w sezonach 2009-2011, sięgając dwukrotnie po mistrzostwo kraju.Przypomnijmy, że wcześniej ze stołecznym klubem podpisali kontrakty inni młodzi i perspektywiczni siatkarze. Mowa o Aleksandrze Śliwce i Krzysztofie Bieńkowskim. Do tego grona można dodać jeszcze Artura Szalpuka, który nadal bronił będzie barw warszawskiego zespołu. Widać więc, że względy finansowe spowodowały, że stołeczna drużyna stawia na młodzież, co bardzo korzystne może okazać się dla przyszłości seniorskiej reprezentacji Polski. Choć nie można zapominać także o podpisaniu umowy z Pawłem Mikołajczakiem, który w zespole ma zastąpić między innymi rumuńskiego atakującego.

źródło: inf. własna, vfb-volleyball.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved