Strona Główna > Aktualności > inne > Drugi dzień mistrzostw świata za nami

Drugi dzień mistrzostw świata za nami

Niemal wszystkie mecze podczas drugiego dnia mistrzostw świata w siatkówce na siedząco zakończyły się w szybkich trzech setach, lecz nie miało to wpływu na wielkie emocje, jakie towarzyszyły każdemu spotkaniu.

Z wielką aprobatą kibiców spotkały się mecze Polek i Polaków, które rozgrywały się równolegle na sąsiednich boiskach elbląskiej hali. Niesamowity klimat i atmosfera, jaką stworzyło kilka tysięcy kibiców, niestety nie wystarczyły, aby ponieść nasze reprezentacje narodowe do zwycięstwa. Polacy, nie bez walki, ulegli czwartej drużynie mistrzostw Europy, reprezentacji Ukrainy 0:3 (do 17, 13 i 15). Nasza żeńska reprezentacja dostała natomiast gorzką siatkarską lekcję od Amerykanek, które rozbiły nasz zespół 3:0 (do 5, 8 i 8).

Drugi dzień rozgrywek pozwolił nam na wykreowanie faworytów poszczególnych grup. W grupie A Chińczycy pokonali 3:0 Algierczyków i powoli zmierzają po zwycięstwo w tejże grupie. W grupie B wczorajsi triumfatorzy z Iranu idą za ciosem, rozbijając w trzech setach reprezentację Egiptu. Niezwykle sympatyczni zawodnicy z Iraku musieli uznać sportową wyższość Amerykanów, z którymi po niezwykle emocjonującym meczu przegrali 0:3 i obecnie uplasowali się na 4 miejscu swojej grupy.

W grupie C obyło się bez niespodzianek. Faworyci całego turnieju, reprezentanci Bośni i Hercegowiny pewnie pokonali w trzech setach Brazylijczyków i zmierzają do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Po wcześniejszej porażce z Bośniakami reprezentanci Kazachstanu ponownie okazali się gorsi od swoich przeciwników z Chorwacji, którym zdołali urwać seta. W grupie D na prowadzenie wysunęli się reprezentanci Rosji.  Sborna pokonała Niemców 3:0. Po porażce z Niemcami tym razem Holendrzy pokonali również w trzysetowym pojedynku Marokańczyków.

Wśród pań wyłoniło się sporo kandydatów do zwycięstwa w grupie. I tak w grupie A po zwycięstwie 3:0 nad Finlandią na czoło wychodzą reprezentantki Rosji oraz Amerykanki, które bez straty seta pokonały Polki. Brytyjki pozostają nadal bez zwycięstwa na tym turnieju. Przegrały one ze Słowenkami 0:3.

W grupie B faworytkami pozostają Chinki, które zgromadziły jak na razie komplet punktów, pokonując w trzech setach Ukrainki. Bez porażki są również Holenderki, które gładko wygrały z reprezentacją Niemiec 3:0. Natomiast po porażce podniósł się zespół Brazylii, który zwyciężył siatkarki z Japonii 3:0.

Trzeciego dnia zmagań czeka nas zakończenie fazy grupowej turnieju. O godzinie 11.00 Polacy zmierzą się z reprezentacją Chin, a pół godziny później nasze panie powalczą o pierwsze zwycięstwo w tych zawodach z reprezentacją Słowenii.