Strona Główna > Aktualności > inne > W Elblągu wystartowały mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco

W Elblągu wystartowały mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco

W Elblągu rozpoczęły się mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco. W meczu otwarcia reprezentacja biało-czerwonych pokonała w trzech setach zawodników z Algierii. Polki poległy w również trzysetowym pojedynku z reprezentacją Finlandii.

Impreza organizowana przez wielokrotnego mistrza Polski w siatkówce na siedząco, Integracyjny Klub Sportowy „ATAK” Elbląg, przyciągnęła dziś na trybuny wielu kibiców i fanów siatkówki. Zmagania drużyn narodowych z wielu krajów świata, często bardzo egzotycznych, rozpoczęły się dziś na elbląskiej hali „CSB” i potrwają do soboty. Wyjątkowa atmosfera udzieliła się nie tylko kibicom, ale również zawodnikom i wolontariuszom pracującym przy obsłudze mistrzostw. Pod halą zorganizowana została „Strefa Kibica”, która sprawiła frajdę zarówno dzieciom, jak i trochę starszym kibicom.

Powód do radości mieli przede wszystkim polscy zawodnicy, którzy rozbili drużynę Algierii 3:0, w setach do 13, 20 i 14. Polacy już na początku pojedynku przejęli inicjatywę i nie oddali jej do końca spotkania. – Był lekki stres, ponieważ to był nasz pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Trenowaliśmy ciężko, aby ten mecz wyglądał jak najlepiej, dla nas i dla kibiców. Mecz wygrany 3:0, udany początek, oby tak dalej. Sprawdziła się taktyka na ten mecz, której głównym założeniem było „wsiąść” na nich od samego początku i odskoczyć na kilka punktów, aby grało się łatwiej. Pierwszy set wygrany do 13 pokazał nam, że to my jesteśmy górą w tym pojedynku – powiedział po meczu kapitan reprezentacji Polski Michał Wypych.

Niestety, rozpoczynający swą przygodę z siatkówką na siedząco zespół Polek uległ reprezentacji Finlandii 3:0, w setach do 11, 16 i 11. Każda porażka boli, lecz Polki nie opuszczają głów, ponieważ dla nich turniej w Elblągu jest przede wszystkim dobrą zabawą. Nie zawiedli natomiast faworyci zawodów, reprezentacja Bośni i Hercegowiny, która pokonała Kazachstan także w trzech setach. Najbardziej emocjonujący mecz, przy gorącym dopingu publiczności, rozegrali Ukraińcy i Chińczycy. Ostatecznie górą okazała się reprezentacja Chin, która potrzebowała aż tie-breaka, aby odnieść zwycięstwo.