Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sanja Malagurski: Polska liga jest jedną z najlepszych na świecie

Sanja Malagurski: Polska liga jest jedną z najlepszych na świecie

fot. archiwum

Jeszcze w maju Chemik Police zakontraktował Sanję Malagurski. Reprezentantka Serbii miniony sezon spędziła w lidze brazylijskiej. - Śledziłam na bieżąco to, co dzieje się w Europie, a także w Polsce - zdradziła nowa przyjmująca mistrzyń Polski.

Czy zanim otrzymała pani propozycję gry w Polsce, interesowała się pani naszą siatkówką, a może wcześniej poznała pani którąś z polskich siatkarek, z którymi przyjdzie teraz walczyć w ORLEN Lidze?

Sanja Malagurski:Po raz pierwszy z polską siatkówką zetknęłam się w czasie, kiedy z Crveną Zvezdą Belgrad grałam w Lidze Mistrzów. To jednak nie była sprzyjająca okazja do tego, abym bliżej poznała kogokolwiek. Natomiast z boiska, z parkietu oczywiście znam wiele zawodniczek, które występują w Polsce, a także w Chemiku Police. Pomimo że ostatni sezon spędziłam daleko stąd, na drugiej półkuli, śledziłam na bieżąco to, co dzieje się w Europie, a także w Polsce. Tutaj bowiem grają bardzo dobre siatkarki, drużyny reprezentują wysoki poziom. Jest to po prostu jedna z najlepszych lig na świecie i każdy, kto zajmuje się siatkówką, musi ją znać.

W ostatnim sezonie grała pani w bardzo dobrej lidze brazylijskiej, a ze swoją drużyną, Grêmio de Vôlei Osasco, zdobyła klubowe wicemistrzostwo świata. Co spowodowało, że zdecydowała się pani wybrać Polskę i Chemika Police?Gra w Brazylii była dla mnie bardzo ważnym i cennym doświadczeniem sportowym. Jednak, jak każda chyba Europejka, chciałam wrócić na kontynent. Gdy otrzymałam propozycję z Chemika Police, nie zastanawiałam się długo. Zwłaszcza że to bardzo dobra drużyna, która będzie się jeszcze rozwijała i podnosiła swój poziom.

W nadchodzącym sezonie w Chemiku Police na pozycji przyjmującej będzie duża konkurencja. Jeśli zdecyduje się grać Małgorzata Glinka-Mogentale, nie będzie łatwo przebić się do pierwszej szóstki. Liczy pani na to, że to się uda?

Dla mnie najważniejsze jest to, że jestem w bardzo dobrej drużynie, że będę trenować i grać z bardzo dobrymi siatkarkami. Mam też nadzieję i bardzo na to liczę, że wiele nauczę się od takich znanych, utalentowanych zawodniczek jak Anna Werblińska, Aleksandra Jagieło, a może też Małgorzata Glinka, które na pozycji przyjmującej są naprawdę świetne. Natomiast o tym, kto będzie grać w danym meczu w podstawowej szóstce, decyduje trener, do którego, tak jak wszystkie zawodniczki, mam wielkie uznanie i szacunek.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved