Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski wciąż w MKS-ie Banimex Będzin

Marcin Mierzejewski wciąż w MKS-ie Banimex Będzin

fot. Karina Zoń

- Wierzę w to, że będziemy drużyną walczącą od pierwszej do ostatniej piłki, a wtedy wynik pozostaje sprawą otwartą - tak o akcesie drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej mówi Marcin Mierzejewski, który w nowym sezonie również zagra w tym klubie.

Sztab szkoleniowy Damian Dacewicz/ Andrzej Stelmach postawił po raz kolejny na Marcina Mierzejewskiego. Również sam siatkarz przyznaje, że bez wahania związał się na kolejny sezon z będzińskim klubem i zdecydował się na zdobywanie dalszego doświadczenia przy sztabie szkoleniowym Dacewicz/Stelmach. Siatkarz podkreśla, że współpraca z duetem trenerskim Dacewicz/Stelmach daje możliwość rozwoju nie tylko sportowego, ale i mentalnego. – To są ludzie doświadczeni – nie tylko siatkarsko, ale i życiowo. Śmiało można powiedzieć, że to ludzie, od których można się uczyć – nie tylko siatkówki – mówi zawodnik.

PlusLiga – to słowo Marcinowi Mierzejewskiemu nie jest obce. Ma bowiem za sobą już kilka sezonów gry w ekstraklasie – w AZS-ie Olsztyn i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. – Każdy sportowiec chce występować w jak najwyższej klasie rozgrywkowej, tak samo jest ze mną. Moim celem na nowy sezon jest wywalczenie miejsca w składzie meczowym i pokazanie się z jak najlepszej strony.

Siatkarz, zapytany o to, jak ocenia szanse zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej w nadchodzącym sezonie, mówi: – Szanse? To jest siatkówka, tu każdy ma szansę wygrać z każdym. Wierzę w to, że będziemy drużyną walczącą od pierwszej do ostatniej piłki, a wtedy wynik pozostaje sprawą otwartą.Zawodnik zaznacza, że w związku z akcesem do PlusLigi, w najbliższym czasie zespół czeka mnóstwo ciężkiej pracy, ale dodaje, że jeżeli chodzi o nadchodzący sezon, to kibice mogą się spodziewać siatkówki z najwyższej półki. – Gra na parkietach pierwszo- i plusligowych różni się przede wszystkim poziomem meczów, a co za tym idzie – widowiskiem sportowym – mam tu na myśli nie tylko siatkówkę, ale i oprawę całego widowiska siatkarskiego. W Będzinie robi się dobry klimat do uprawiania siatkówki. Zarówno Miasto Będzin, jak i nasz sponsor – firma Banimex – stwarza sprzyjający klimat dla rozwoju tej dyscypliny sportu – mówi Mierzejewski.

Powiększenie PlusLigi od nowego sezonu do 14 zespołów ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. – Ciężko jest oceniać coś, co tak naprawdę jeszcze nie wystartowało, na ocenę przyjdzie czas w czerwcu 2015. Mam jednak nadzieję, że wtedy ludzie powiedzą: Tak, powiększenie PlusLigi było krokiem w dobrą stronę – mówi Marcin Mierzejewski.

źródło: mks-mos.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved