Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kluby siatkarskie z Rzeszowa opracowują zasady współpracy

Kluby siatkarskie z Rzeszowa opracowują zasady współpracy

fot. archiwum

Szefowie rzeszowskich klubów, które od przyszłego sezonu będą rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej, spotkali się niedawno w Ratuszu i w obecności wiceprezydenta miasta i dyrektora ROSiR-u omawiali zasady współpracy, kwestię użytkowania hali.

Przypomnijmy, że od sezonu 2014/2015 w ekstraklasie będą występowały dwa kluby z Rzeszowa. Poza oczywiście plusligową Asseco Resovią, w żeńskiej ORLEN Lidze będzie grał beniaminek – KS Developres. Oba kluby będą ściśle współpracowały, jeżeli chodzi o użytkowanie hali na Podpromiu. – Mówiliśmy o sprawach organizacyjnych, w przyszłym tygodniu spotkamy się ponownie już w hali na Podpromiu. Dostaniemy wytyczne, gdzie możemy złożyć swój sprzęt – opowiada Rafał Mardoń, prezes KS-u Developres.

Podczas spotkania tylko pobieżnie poruszono kwestię terminów spotkań siatkarzy i siatkarek, które niejednokrotnie ze sobą kolidują. – Wspominaliśmy o tym, ale konkretne rozmowy w tym temacie musieliśmy przełożyć na później – tłumaczy Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii. – We wtorek wieczorem otrzymałem wstępny terminarz meczów Ligi Mistrzów. Część terminów meczów w pucharach europejskich pokrywa się z kolejkami PlusLigi. W związku z tym prawdopodobnie PlusLiga i z pewnością ORLEN Liga zmodyfikują plany spotkań. Dlatego dyskutowanie na ten temat teraz nie miało sensu – dodaje Górski.

KS Developres będzie miał swojego przedstawiciela także w tworzonej właśnie Młodej ORLEN Lidze. Trenerem będzie Zbigniew Barszcz, który dotychczas prowadził zespół rezerw Developresu w II lidze. Drużynę tworzyć będą uczennice V LO, w tym dwie reprezentantki Polski juniorek, Aleksandra Kazała i Kinga Stronias. Ta druga jest wychowanką Dargfilu Tomaszów Mazowiecki, która ostatnie sezony spędziła w SMS-ie Sosnowiec. Niewykluczone, że w związku z tym KS Developres wycofa swoje rezerwy z II ligi.źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved