Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Janusz w Kielcach, Leszczawski na celowniku czołowego klubu z Belgii

Janusz w Kielcach, Leszczawski na celowniku czołowego klubu z Belgii

fot. Cezary Makarewicz

Niedawno informowaliśmy o poszukiwaniach nowego rozgrywającego w Kielcach. Jak ustaliła Strefa Siatkówki, do ekipy z Kielc dołączy Marcin Janusz. Zainteresowania Mateuszem Leszczawskim nie kryje natomiast jeden z czołowych zespołów ligi belgijskiej.

O rozmowach prowadzonych przez włodarzy klubu z Kielc z Mateuszem Leszczawskim i Marcinem Januszem mówiono od dawna. Jak nieoficjalnie ustaliła Strefa Siatkówki, szeregi Effectora Kielce zasili drugi z tych zawodników. 20-letni Janusz doświadczenie ligowe zdobywał w barwach częstochowskiego AZS-u, jednak ostatniego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych. Rozgrywający zmagał się bowiem z kontuzją, która praktycznie na cały sezon wykluczyła go z gry. Obie strony doszły już do porozumienia i prawdopodobnie w tym tygodniu zawodnik podpisze kontrakt.

Mimo braku porozumienia z Effectorem Kielce na brak propozycji nie narzeka Mateusz Leszczawski. Dla zawodnika, który na początku roku był bliski przejścia do Skry Bełchatów, rozmowy z kielczanami nie były jedynym epizodem plusligowym. 25-letni rozgrywający, który w ostatnim sezonie bronił barw słowackiego Chemes Humenne, w ostatnim czasie otrzymał propozycję z dwóch czołowych drużyn zaplecza siatkarskiej ekstraklasy. Nie są to jednak jedyne oferty, jakie otrzymał zawodnik. Chęci pozyskania siatkarza nie kryje także jeden z czołowych zespołów ligi belgijskiej, który jest bliski porozumienia z zawodnikiem. Sam Leszczawski potwierdza jedynie fakt otrzymania kilku interesujących propozycji, nie wymieniając jednak klubu. – Chciałbym to zostawić do ogłoszenia przez mój nowy klub, z którym już niebawem podpiszę umowę – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved