Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie nowe zawodniczki w ŁKS-ie Commercecon Łódź

Dwie nowe zawodniczki w ŁKS-ie Commercecon Łódź

fot. archiwum

Beniaminek I ligi kobiet pozyskał dwie nowe zawodniczki. W przyszłym sezonie barwy ŁKS-u Łódź reprezentować będą przyjmująca Małgorzata Ślęzak z KSZO Ostrowiec Św. i wicemistrzyni Polski juniorek, libero Izabella Szyjka z MOS-u Wola Warszawa.

Po awansie do I ligi kobiet działacze ŁKS-u Commercecon Łódź zapowiadali, że rewolucji w zespole nie będzie, jednak drużyna zostanie wzmocniona kilkoma zawodniczkami, by w I lidze walczyć o coś więcej niż tylko o utrzymanie. Pierwsze zmiany nastąpiły w sztabie szkoleniowym – pojawił się w nim trener Maciej Bartodziejski, który objął funkcję pierwszego szkoleniowca, drugim trenerem został Michał Cichy.

Pierwszym wzmocnieniem beniaminka I ligi jest Małgorzata Ślęzak. 25-letnia przyjmująca, która swoją karierę zaczynała we wrocławskiej Gwardii, grała również w Gaudii Trzebnica, dwa ostatnie sezony spędziła w AZS-ie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostatni sezon był dla niej szczególny, bowiem razem z zespołem wywalczyła awans do ekstraklasy. – W całej mojej dotychczasowej karierze wywalczyłam dwa awanse, do I ligi i teraz do ORLEN Ligi. Teraz, gdy oglądam te mecze finałowe, to jeszcze łza się kręci w oku. To było niesamowite przeżycie, którego nie da się tak łatwo opisać słowami. To na pewno fragment mojego życia, który będę pamiętać bardzo długo – mówi zawodniczka, wspominając ostatni sezon.

Od przyszłego sezonu Małgorzata Ślęzak grać będzie w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź. Mimo kilku innych propozycji zawodniczka wybrała właśnie propozycję beniaminka I ligi. – Przychodzę do ŁKS-u z nastawieniem na ciężką pracę, postaram się dać z siebie wszystko dla tego klubu. Chciałabym pomóc zespołowi w walce o jak najwyższe cele w I lidze, mam nadzieję, że w tym sezonie pokażemy się z dobrej strony i powalczymy ze wszystkimi. Jest jeszcze wiele niewiadomych, nie wiemy, jakie składy będą mieli przeciwnicy, ciężko więc mówić już o konkretnym celu. Myślę, że stworzymy fajny zespół, w którym będzie wszystko świetnie funkcjonowało – przyznaje nowa przyjmująca łódzkiej drużyny, która nie ukrywa, że przed podjęciem decyzji starała się jak najwięcej dowiedzieć o klubie i nowym trenerze. – Słyszałam wiele o tym trenerze od mojego trenera Dariusza Parkitnego, obaj świetnie się znają z czasów zawodniczych jeszcze. Nie znam go jeszcze osobiście, ale liczę na dobrą współpracę. Zdaje sobie sprawę, że może mnie czekać pewna zmiana jeśli chodzi o przygotowanie taktyczne, treningi, ale jestem na to otwarta i wierzę, że wszystko będzie dobrze – kończy Małgorzata Ślęzak.Drugą nową twarzą w Łódzkim Klubie Sportowym będzie 19-letnia libero MOS-u Wola Warszawa, Izabella Szyjka. To tegoroczna wicemistrzyni Polski juniorek, grała również w tym sezonie w trzecioligowej Mazovii Warszawa, z którą wywalczyła awans do II ligi. – Medal mistrzostw Polski juniorek to mój największy sukces siatkarski w dotychczasowej, krótkiej karierze, spełnienie moich największych marzeń. Po tym turnieju byłam niezwykle szczęśliwa – przyznaje nowa libero ŁKS-u. Mimo młodego wieku Izabella Szyjka nie boi się wyzwań i gry na zapleczu ekstraklasy. – Jestem na to przygotowana, myślę, że sobie poradzę. Na pewno nie będzie łatwo, to już zupełnie inne granie, ale mam nadzieję, że z pomocą trenerów i starszych koleżanek dalej będę robiła postępy i dam się poznać z najlepszej strony – zapewnia srebrna medalistka mistrzostw Polski juniorek. – Jestem po rozmowach z trenerami i już wiem, że w Łodzi będzie ciekawy skład. Chyba każda młoda siatkarka marzy o grze w ekstraklasie. Nie ukrywam, że jest to również i moje marzenia, a I liga to krok do jego spełnienia – mówi siatkarka, która jest kolejnym dowodem na to, że ŁKS nie boi się stawiać na uzdolnioną młodzież.

Z dotychczasowego składu, który wywalczył awans do I ligi, warunki nowych umów uzgodniły z klubem już Katarzyna Jaszewska, Karolina Suwińska, Aleksandra Filip i Agnieszka Wołoszyn. W zespole zostają także dwie młode zawodniczki – Izabela Wasiak oraz Olga Lipińska, która jest jeszcze w wieku juniorki. Trwają rozmowy z pozostałymi siatkarkami oraz nowymi, które mogą wzmocnić zespół. W ŁKS-ie w przyszłym sezonie nie zobaczymy już natomiast przyjmującej Gabrieli Borawskiej oraz libero Alicji Markiewicz, które poszukują nowych klubów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved