Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Obstawiałem wygraną za trzy punkty

Bartosz Kurek: Obstawiałem wygraną za trzy punkty

fot. Joanna Skólimowska

Po raz kolejny Włosi musieli uznać wyższość biało-czerwonych i po bardzo dobrej grze Polaków ulegli im 1:3. Nasza reprezentacja dała kibicom zgromadzonym w Łodzi wiele powodów do radości. - Jak się nie bawić, kiedy tak dobrze gramy - ocenił Bartosz Kurek.

Choć w katowickim Spodku Bartosz Kurek miał okazję pokazać się kibicom przez dłuższy okres czasu (zmiany w pierwszym i trzecim secie, a także czwarta i piąta partia rozpoczęta w składzie reprezentacji Polski), to w Łodzi przyjmujący kadry narodowej pojawiał się sporadycznie i to głównie w polu zagrywki. Mimo to w kwadracie dla rezerwowych dopingował swoich kolegów i cieszył się nie tylko z samej wygranej, ale z postawy polskiej drużyny. – Bardzo cieszyłem się, że chłopaki tak dobrze w tym meczu grali, że stawiali tak wysokie wymagania Włochom i w ogólnym rozrachunku wygrali – mówił po spotkaniu Kurek.Można się zapytać moich kolegów z kwadratu, bo już wcześniej obstawiałem, że w niedzielę wygramy za trzy punkty bez problemów. Te były w trzecim secie, ale najważniejsze, że są trzy punkty – dodał.

Obie drużyny popełniły w niedzielnym pojedynku sporą ilość błędów. Podopieczni Stephane’a Antigi w ten sposób oddali Włochom 25 oczek, natomiast od rywali w prezencie otrzymali z kolei o sześć więcej. Po stronie biało-czerwonych pomyłki przydarzały się głównie w polu zagrywki. – Przestrzegam przed ocenianiem zagrywki, bo nie mają państwo pojęcia o wielu taktycznych decyzjach trenera, a z tym wiążą się też niektóre błędy. Chodzi tu też o niektóre łatwiejsze zagrywki posyłane na stronę przeciwnika, więc przestrzegam przed oceną tego elementu, nie znając całej taktyki i tego, co trener ustala z nami przed meczem – zastrzegł Bartosz Kurek.

Do łódzkiej Atlas Areny na spotkanie Polska – Włochy ściągnął komplet, 12 tysięcy kibiców. W wypełnionej po brzegi hali dużym wsparciem dla walczących na boisku siatkarzy była też atmosfera. – Publiczność była jak zwykle fantastyczna, kibice w Łodzi dopisali. Nie spodziewałem się, że będzie komplet publiczności i że kibice będą się tak fantastycznie bawić, ale jak się nie bawić, kiedy tak dobrze gramy – skwitował przyjmujący reprezentacji Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved