Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Kołosińska i Brzostek zatrzymane w ćwierćfinale

WT Moskwa: Kołosińska i Brzostek zatrzymane w ćwierćfinale

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które wczoraj awansowały do I rundy turnieju WT w Moskwie, pną się coraz wyżej. W sobotę nad ranem Polki wygrały z parą ze Szwajcarii, a następnie pokonały groźne Czeszki. W ćwierćfinale nie dały już jednak rady Brazylijkom.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska rozgrywki grupowe World Tour w Moskwie zakończyły na trzecim miejscu z jedną wygraną i dwoma porażkami. To wystarczyło do awansu do I rundy, w której nasze reprezentantki trafiły na szwajcarską parę Isabelle Forrer/Anouk Vergé-Dépré. Polki doskonale rozpoczęły to spotkanie, wypracowały sobie sporą przewagę, której nie oddały aż do końca. Po wysokim zwycięstwie w pierwszym secie do 14 przyszedł jednak kryzys. W drugim secie to Szwajcarki grały lepiej, popełniały mniej błędów i doprowadziły do remisu. O wygranej i awansie do 1/8 finału zadecydować miał więc tie-break. W nim Brzostek i Kołosińska po raz kolejny okazały się lepsze od rywalek i po wygranej 15:10 wywalczyły awans.

W II rundzie nasze reprezentantki czekało o wiele trudniejsze zadanie. Ich rywalkami były bowiem dobrze spisujące się siatkarki z Czech, Kristyna Kolocova i Marketa Slukova. Jak się jednak okazało, nasze południowe rywalki okazały się groźne tylko w dwóch pierwszych partiach. W dodatku też nie dały się mocno we znaki Kindze i Monice, które grając świetne zawody, grały jak równy z równym, wygrywając partię premierową po bardzo wyrównanej grze. Co prawda Czeszki przejęły inicjatywę  w kolejnej odsłonie, naszej dwójce przydarzyły się też niepotrzebne przestoje w grze, co zdecydowało o tie-breaku. W nim sytuacja zupełnie się zmieniła, Polki zaczęły mocno naciskać na rywalki, którym przestało wychodzić niemal wszystko. Presja stworzona przez duet Kołosińska/Brzostek mocno ułatwiła z kolei grę biało-czerwonym, a set decydujący zakończył się ich niezwykle wysokim prowadzeniem.

Przed Polkami w kolejnym meczu stało znowu niełatwe zadanie. W ćwierćfinale moskiewskiego turnieju Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zmierzyły się bowiem z Brazylijkami. Duet Talita/Lima to utytułowany team, który w zawodach rozstawiony jest z numerem pierwszym i niestety zatrzymał dobrze grające Polki. Całe starcie rozpoczęło się od dobrej postawy rywalek oraz zupełnej niemocy w poczynaniach duetu z naszego kraju. Monika i Kinga w żaden sposób nie potrafiły zagrozić rywalkom, popełniając sporą ilość błędów i pozwalając grać Brazylijkom ich grę. To powodowało, że na tablicy wyników przewaga Tality i Limy rosła w zastraszająco szybkim tempie (5:14, 7:17, 8:19). Partia ta padła łatwym łupem Brazylijek, które zeszły na przerwę i… pozostały na niej chyba jakiś czas za długo. Od początku kolejnej odsłony pałeczkę pierwszeństwa przejęły bowiem nasze reprezentantki. Monika i Kinga grały odważnie i sprytnie, co pozwoliło im objąć prowadzenie i je utrzymywać przez dłuższy czas (3:1, 8:6). Choć rywalki starały się odrobić straty, to za każdym razem Polki odpowiadały kolejnymi sprytnymi zagraniami. Dwójce z Ameryki Południowej udało się jednak wyrównać, ale dopiero przy stanie 12:12, natomiast po bloku Tality Canarinhos wyszły na pierwsze prowadzenie 14:13. Gdy to wzrosło do dwóch oczek (16:14), o chwilę przerwy poprosiły biało-czerwone. Za wiele to jednak nie zmieniło, a przeciwniczki nie oddały już im jednak inicjatywy do końca meczu i wygrały w secie do 18.