Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: To był dla nas ważny mecz

Piotr Makowski: To był dla nas ważny mecz

Polki w rozgrywkach Ligi Europejskiej odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując Hiszpanię 3:1. Biało-czerwone z ośmioma punktami na koncie są liderem w grupie B. - To był ważny mecz - przyznał trener polskich siatkarek, Piotr Makowski.

Hiszpanki zdołały wygrać tylko pierwszego seta, zacięta walka toczyła się także w odsłonie trzeciej, jednak to Polkom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Mieliśmy duże problemy w pierwszym secie, kiedy zaprezentowaliśmy ustawienie z czterema nowymi zawodniczkami, dziewczyny zdołały jednak osiągnąć dobry rezultat, co jest ważne w kontekście zdobywania doświadczenia przez nasz zespół – powiedział Piotr Makowski – Jutrzejsze spotkanie będzie podobne, gdyż Hiszpania z pewnością będzie gotowa do walki. Jestem jednak przekonany, że mój zespół również jutro będzie lepszy – stwierdził szkoleniowiec Polek.

– Mieliśmy swoje szanse w meczu, ale ich nie wykorzystaliśmy. Dziewczyny zwątpiły w swoje możliwości, a w meczach takich jak ten musisz grać przez cały czas na 100 procent – powiedział szkoleniowiec Hiszpanii, Pascual Saurin. – Polki były bardzo skuteczne w polu zagrywki, co powodowało nasze problemy w przyjęciu. To był klucz do zwycięstwa polskiego zespołu – zakończył trener Saurin.

Drugi mecz Polek z Hiszpankami w Lidze Europejskiej w sobotę o godz. 19.30.

źródło: CEV, inf. własna