Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Zatorski: Wszyscy jesteśmy zmotywowani

Paweł Zatorski: Wszyscy jesteśmy zmotywowani

fot. Joanna Skólimowska

- Zależy nam, żeby ten sezon był dla reprezentacji Polski udany - powiedział po meczu z Włochami libero kadry narodowej Paweł Zatorski. Popularny "Zati" wyraził także nadzieję, że gra biało-czerwonych z meczu na mecz będzie wyglądała coraz lepiej.

Pierwsze spotkanie na własnym parkiecie, które Polacy zagrali w ramach Ligi Światowej 2014, pełne było zwrotów akcji i emocji. Kibice licznie zgromadzeni w katowickim Spodku, od kilku lat noszącym dumną nazwę „Mekki polskiej siatkówki”, szaleli na trybunach, w każdym momencie meczu pomagali drużynie biało-czerwonych. Tysiące osób nie szczędziło sił, byleby tylko głośno dopingować Polaków i przyczynić się do wygranej. Libero kadry narodowej Paweł Zatorski tuż po meczu zapewniał, że hałas z trybun jest im niezwykle potrzebny: – My to wszystko słyszymy i oczywiście nakręca nas to do dalszej walki. Staramy się wyłączyć wtedy, kiedy powinniśmy i nie dajemy się sparaliżować, bo to jest dla nas najważniejsze – powiedział. Polscy siatkarze rozegrali możliwie najdłuższe spotkanie, w którym po niełatwej walce pokonali Włochów 3:2 i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

Już po samym wyniku można zauważyć, że włoska kadra, znacznie przecież odmłodzona, stawiała biało-czerwonym duży opór. – Widać, że Włosi, mimo że przyjechali niby tym drugim składem, mają w swoich szeregach bardzo mocnych zawodników. Sam Luca Vettori, który grał przecież w najlepszej klubowej drużynie, jest szalenie mocnym atakującym. Pokazuje to wartość tej drużyny i widać, że nie gra się z nimi łatwo, tak jak myśleli niektórzy – ocenił Zatorski, który w piątkowym spotkaniu mógł na własnej skórze przekonać się o sile włoskiego ataku. Zauważył jednak, że był to mecz, w którym obie drużyny nie zaprezentowały jeszcze stuprocentowego zgania. – Było widać, że Włosi jeszcze nie grali w takim składzie, tak samo zresztą jak my. Mam nadzieję, że będziemy się docierali z meczu na mecz i będzie to wyglądało coraz lepiej – dodał.

W ramach meczu w Katowicach tuż przed Spodkiem znajdowała się „Strefa Kibica”, gdzie można było obejrzeć najcenniejsze trofeum tegorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Polsce już pod koniec sierpnia. Wielkimi krokami zbliża się więc wielkie święto dla fanów tego sportu, ale i dla samych zawodników, którzy zaczynają powoli odczuwać presję. – Wiemy już, że cała atmosfera mistrzostw będzie rosła, balon presji będzie się pompował i staramy się na to przygotować. Na szczęście mamy dobre przetarcie, chociażby na takich halach jak katowicki Spodek – powiedział Zatorski. Ponadto libero polskiej reprezentacji zapewnił, że siatkarze cały czas rzetelnie przygotowują się do tej najważniejszej imprezy: – Wszyscy wyglądamy na w pełni zmotywowanych i zależy nam na tym, żeby ten sezon był dla reprezentacji Polski udany – zagwarantował.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved