Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-23: Kosiak i Rudol awansowali do półfinału

MŚ U-23: Kosiak i Rudol awansowali do półfinału

fot. FIVB

Maciej Kosiak i Maciej Rudol zagrają w Mysłowicach w półfinale mistrzostw świata do 23 lat w siatkówce plażowej, w którym zmierzą się z pogromcami drugiej polskiej pary - Brazylijczykami - Alliso i Guto Carvalhaesem.

Dzisiejsze zmagania Maciej Kosiak i Maciej Rudol rozpoczęli od meczu z Austriakami, Lorenzem Petutschnigiem i Tobiasem Winterem. Szalę zwycięstwa udało się gospodarzom przechylić na swoją stronę i to oni już kilka godzin później walczyli w półfinale. Ćwierćfinał okazał się jednak wymagający. Rywale wysoko zawiesili poprzeczkę, a pierwszy set rozstrzygnął się dopiero wynikiem 25:23. Jednak już w drugiej partii polscy siatkarze plażowi nie odpuścili nawet na moment i po dwugodzinnych zmaganiach cieszyli się z awansu do następnej rundy. W ćwierćfinale rozgrywanych w Mysłowicach mistrzostw spotkali się z Łotyszami, Buividsem i Reinisem. W trwającym trzydzieści siedem minut pojedynku Polacy okazali się zdecydowanie lepsi, dzięki czemu już jutro wystąpią w półfinale.

– Dla nas tegoroczne losowanie w mistrzostwach świata ułożyło się podobnie jak w ubiegłorocznym czempionacie, który odbył się również w Mysłowicach, bo w tej samej fazie spotkaliśmy się z Austriakami. Przed rokiem oni zwyciężyli – powiedział Maciej Kosiak. Wygrywając do 18 i do 16, polska para wzięła rewanż na przeciwnikach, już teraz poprawiając jednocześnie zeszłoroczny wynik. Naszym zawodnikom nie przeszkodziły nawet gorsze warunki atmosferyczne – deszcz. – Ten fakt nie sprzyjał utrzymaniu koncentracji. Z powodów pogodowych było trochę nerwowo, ale nam się to udało – przyznał po spotkaniu Kosiak. – Spokojnie realizowaliśmy taktykę precyzyjnie nakreśloną przez trenera, przy tym zachowaliśmy zimne głowy. Mieliśmy dobry pierwszy atak, do naszego bloku też nie można mieć chyba zastrzeżeń – dodał.

Buivids/Reinis LAT [12] – Kosiak/Rudol POL [6] 0:2
(18:21, 16:21)Niestety, z rywalizacji wyeliminowani zostali Bartosz Łosiak i Michał Bryl, którzy rozstawieni zostali z numerem 1. Ich pogromcami okazali się Brazylijczycy. Alliso i Guto Carvalhaes nie pozostawili złudzeń co do tego, kto był lepszy. Pierwszą partię zwyciężyli do 15, a po zmianie stron tylko potwierdzili swoją dominację, oddając przeciwnikom jedynie dwanaście oczek. Tym samym Polacy nie zagrają w jutrzejszych półfinałach, a co za tym idzie marzenia o polskim finale mistrzostw świata U-23 należy na razie odłożyć.

Łosiak/Bryl POL [1] – Alliso/Guto Carvalhaes BRA [3] 0:2
(15:21, 12:21)

 

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved