Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Żygadło: Musimy skupić się na prostych akcjach

Łukasz Żygadło: Musimy skupić się na prostych akcjach

fot. Joanna Skólimowska

- Cały czas bardzo ciężko pracuję na to, żeby wyrównać prezentowany przeze mnie poziom - podkreślił po meczu z Włochami rozgrywający polskiej drużyny, Łukasz Żygadło. W katowickim Spodku Polacy nie bez problemów pokonali rywali 3:2.

Powrót na polskie boiska oraz rywal grający rezerwowym składem miały zaowocować łatwiejszym meczem. Jak się okazało, w świetle kontuzji Grzegorza Boćka i przez niewiele wspólnych treningów, potrzebowaliście aż pięciu setów, by pokonać Włochów.

Łukasz Żygadło:Przede wszystkim chcieliśmy wygrać dzisiejsze spotkanie. W sporcie tak jest, że kontuzje i trudne sytuacje się zdarzają – są nieodzownym elementem siatkówki. Graliśmy dzisiaj innym składem niż wcześniej, teoretycznie mocniejszym i tak naprawdę powinniśmy odnieść zwycięstwo w tym pojedynku. Bardzo cieszę się z tego, że spełniliśmy swoje przedmeczowe założenia.

Można wywnioskować, że ciągle jesteście w fazie prób i dostosowywania najbardziej optymalnego ustawienia?Jesteśmy w momencie, w którym wreszcie możemy trenować w pełnym składzie. Mogę powiedzieć, że w tej chwili nie będziemy próbować zmienić czegokolwiek, ponieważ naszym głównym celem jest zgranie się tak, żeby niezależnie od sytuacji wygrywać z każdym rywalem i musimy to zrobić – czas na próby już minął. Teraz naszym zamierzeniem są wyłącznie zwycięstwa, ponieważ przed nami w niedzielę kolejne spotkanie z Włochami, a później cztery pojedynki z dobrze radzącym sobie w Lidze Światowej Iranem. Zarówno ja, jak i wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby wyjść z tych batalii z tarczą.

Sobotnie spotkanie było specyficznie – większości setów towarzyszyła stagnacja, z której w kolejnych fazach staraliście się wyrwać. W tej sytuacji pomogły zmiany, dzięki którym było widać, że czujecie się coraz pewniej jako kolektyw.

Właśnie o to chodzi w siatkówce. W tych poprzednich latach, kiedy wygrywaliśmy najważniejsze mecze, stanowiliśmy zespół i jestem zadowolony z tego, że dzisiaj taka sytuacja się powtórzyła. Osobiście cieszę się, ponieważ po ośmiu miesiącach ten dzisiejszy mecz był w moim wykonaniu w miarę „pełnym”. Myślę, że może być jeszcze lepiej.

Czyli Łukasz Żygadło może wykrzesać z siebie jeszcze wiele więcej.

Oczywiście, że tak. W normalnym cyklu treningowym jestem dopiero od 2-3 tygodni. Mam świadomość poziomu, na który mogę jeszcze wejść, więc zrobię wszystko, żeby tego dokonać.

Zapytam więc na gorąco – co będziecie musieli zmienić „na szybko”, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo kolejnej wygranej z Włochami? Wszak już dziś nie było łatwo, szczególnie w trzecim secie.

Mimo wszystko trudno powiedzieć. Takie rzeczy oznajmia nam trener po każdym spotkaniu, po tym, jak przeanalizuje naszą grę i występ przeciwnika. Trzeba będzie po raz kolejny zweryfikować naszą taktykę i przede wszystkim skupić się na prostych akcjach, których, na przykład w czwartym secie, nie potrafiliśmy przechylić na swoją stronę. Zaważyło to na tym, że wygraliśmy ten pojedynek 3:2, a nie 3:1. Ponadto musimy zachować chłodne głowy, postarać się skupić na każdym kolejnym punkcie, a nie na goniących nas rywalach.

Jedno na pewno jesteście w stanie zagwarantować przed meczem w Łodzi – nie zabraknie emocji, w które obfituje w ostatnim czasie każde spotkanie biało-czerwonych.

– (śmiech) Oczywiście, że tak. Dzisiaj na pewno razem z Włochami stworzyliśmy widowisko ciekawe i pełne emocji dla publiczności zgromadzonej w katowickim Spodku i przed telewizorami. Był to pojedynek wymagający bardzo dużej koncentracji i takie mecze się zdarzają. Tak jak wcześniej powiedziałem, żałuję, że nie wygraliśmy tego meczu 3:1 – byłoby to możliwe, gdybyśmy w każdej z partii zniwelowali łatwe punkty oddane po własnych błędach.

Kibice w Spodku po raz kolejny pokazali, że są jednymi z najbardziej żywiołowych w Polsce.

Kibice w Polsce zawsze pokazują, że są najlepszymi kibicami na świecie, niezależnie od sytuacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved