Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. F: Kubaczyńczycy i Turcy bez straty seta

LŚ, gr. F: Kubaczyńczycy i Turcy bez straty seta

Kolejne pewne zwycięstwo zainkasowali siatkarze reprezentacji Kuby. Pokonując Tunezyjczyków 3:0, pozostają bez problemów na czele tabeli grupy F. W drugim sobotnim meczu Turcy pokonali bez straty seta reprezentację Meksyku.

Kubańczycy rozpoczęli od mocnego uderzenia, a jednocześnie bardzo dobrze spisywali się w obronie. Przez większość seta utrzymywali czteropunktowe prowadzenie. Gospodarze nawet przez chwilę nie byli w stanie doprowadzić do remisu i zagrozić rywalom w wygranej.

Tunezyjczycy próbowali nawiązać walkę od początku drugiej partii, jednak ich atakujący nie byli w stanie znaleźć recepty na świetnie dysponowaną obronę Kubańczyków. Pomimo obiecującego początku, Tunezyjczycy po raz kolejny nie przeszkodzili gościom w odniesieniu zwycięstwa.

Trzecia partia przebiegała bardzo podobnie do pozostałych. Kubańczycy utrzymywali kontrolę nad przebiegiem gry, jednak w tej partii Tunezyjczycy byli w stanie nawiązać kontakt punktowy. Goście triumfowali 25:23 i to wystarczyło, aby nie stracili w meczu nawet seta.

Dla ekipy kubańskiej po 11 punktów zdobyli Rolando Cepeda Abreu i Ernesto Jimenez Scull Javier. Wśród Tunezyjczyków najlepiej zaprezentował się Kaabi Hichem, zdobywca 18 oczek.

Tunezja – Kuba 0:3
(21:25, 20:25, 23:25)

Reprezentacja Turcji rozpoczęła bardzo pewnie i od razu objęła prowadzenie. Meksykanie usiłowali wyrównać wynik i odrobili kilka punktów straty, jednak ostatecznie i tak górą byli goście, którzy triumfowali 25:22. W drugiej partii siatkarze z Turcji wrzucili piąty bieg i zdecydowanie przejęli kontrolę nad grą. Rywale nawet przez chwilę nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki i w drugim secie polegli do 18.

Dopiero w trzeciej partii Meksykanie znaleźli odpowiedni rytm gry i udało im się zdobyć pięć punktów przewagi. To dało im nadzieję na utrzymanie się w meczu. Z czasem jednak Turcy zdołali odrobić straty i w końcówce oba zespoły musiały się skupić, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie udało się to ekipie tureckiej, która zwyciężyła 27:25 i w całym meczu 3:0.

W reprezentacji Turcji 10 punktów zdobył Valdemar Jesus, natomiast w drużynie Turcji 19 oczek zanotował na swoim koncie Metin Toy.

Meksyk – Turcja 0:3
(22:25, 18:25, 27:29)