Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MCKiS Jaworzno skompletował skład na sezon 2014/2015

MCKiS Jaworzno skompletował skład na sezon 2014/2015

fot. archiwum

Obyło się bez rewolucji w drugoligowym MCKiS-ie Jaworzno. Trzon zespołu został utrzymany, a dołączyło do niego dwóch doświadczonych graczy - Mariusz Syguła oraz Bartłomiej Soroka. W nadchodzących rozgrywkach jaworznian poprowadzi Mariusz Łoziński.

W minionym sezonie podopieczni trenera Sowy całkiem udanie zaprezentowali się w drugoligowych rozgrywkach. Wprawdzie nie udało im się awansować do turnieju półfinałowego, ale nie musieli także walczyć o utrzymanie. Jednak po zakończeniu sezonu zdecydowano się na kilka roszad w zespole. Podstawową jest zmiana na ławce trenerskiej, na której Jacka Sowę zastąpił Mariusz Łoziński. W składzie obyło się bez rewolucji kadrowej, ale kilku dotychczasowych zawodników jaworznickiej ekipy zdecydowało się na obranie innego kierunku. Wydaje się, że największym osłabieniem będzie odejście z klubu Igora Walczykowskiego, który chciałby wrócić do gry w I lidze. Poza tym z MCKiS-em pożegnali się także – Mateusz Jędryczka, Dawid Kuryło, Mateusz Wojtowicz, Piotr Dworecki oraz Tomasz Matusik.

Jednak w ich miejsce udało się pozyskać wartościowych zastępców. Wszystko wskazuje na to, że postawa zespołu w nadchodzących rozgrywkach w dużej mierze zależała będzie od dwóch doświadczonych graczy. Pierwszym z nich jest Bartłomiej Soroka. Ten doświadczony przyjmujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Płomieniu Sosnowiec, następnie grał między innymi w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Wandzie Kraków i MKS-ie Banimex Będzin. Na swoim koncie ma także występy w lidze cypryjskiej. Drugi to Mariusz Syguła. Ten 34-letni rozgrywający już z niejednego siatkarskiego pieca jadł chleb. Na swoim koncie ma występy między innymi w: Płomieniu Sosnowiec, MKS-ie Banimex Będzin, Wandzie Kraków, KS-ie Poznań i Jokerze Piła. Poza tym pod skrzydła trenera Łozińskiego trafi także Marcin Wyspiański, który w minionym sezonie z dobrej strony pokazał się w barwach Winnera Czechowice-Dziedzice. W zespole znalazło się również miejsce dla grającego wcześniej w trzeciej lidze Patryka Stącla.

Wszystko wskazuje na to, że jaworznianie przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpoczną 5 sierpnia. Przez miesiąc będą ćwiczyli dwa razy dziennie, a we wrześniu zaczną już sparingi, bowiem najprawdopodobniej pod jego koniec zaczną się już zmagania ligowe.Skład MCKiS-u Jaworzno na sezon 2013/2014:

Rozgrywający: Mariusz Syguła, Piotr Gruszowski
Atakujący: Michał Łoziński, Patryk Stącel
Środkowi: Władysław Olszowski, Krzysztof Fitrzyk, Michał Lipiarz
Przyjmujący: Bartłomiej Soroka, Marcin Mizera, Marcin Wyspiański, Dominik Gadziała
Libero: Łukasz Warchoł, Kacper Smoliński

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved