Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiany w sztabie szkoleniowym sopockiego Trefla

Zmiany w sztabie szkoleniowym sopockiego Trefla

fot. archiwum

Atom Trefl Sopot poza lekką przebudową składu postanowił także nieco zmodyfikować kształt sztabu szkoleniowego. Zatem kto w nowym sezonie 2014/2015 będzie pracował przy drużynie razem z trenerem Lorenzo Micellim?

Stanowiska asystentów trenera zajmą Vasja Samec Lipicer i Piotr Graban. Pochodzący ze Słowenii trener ma w swoim CV takie kluby jak CSKA Moskwa, w którym także pełnił rolę asystenta, a także pracę przy grupach młodzieżowych we Włoszech i Czechach. W minionym sezonie Lipicer był pierwszym szkoleniowcem rodzimego Hitu Nova Gorica. Drugi ze szkoleniowców jest w Sopocie bardzo dobrze znany – od 2012 roku pracuje bowiem przy zespole – najpierw jako asystent trenera Adama Grabowskiego, a następnie Teuna Buijsa.

W roli statystyka zobaczymy powracającego do Sopotu Fabio Gabbana. Włoch miał już okazję pracować przy Treflu za czasów Alessandro Chiappiniego, kiedy zespół sięgał najpierw po ligowe srebro, a następnie złoto. W minionym sezonie Gabban w tej samej roli sięgnął po mistrzostwo Polski z PGE Skrą Bełchatów.

Zmiana nastąpi także na stanowisku trenera przygotowania fizycznego. W nowym sezonie tym szalenie ważnym elementem zajmie się w Atomie Treflu Luca Donati. Włoch jest już znany na polskich parkietach siatkarskich z pracy z klubem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a w karierze trenerskiej przygotowywał także drużyny z Półwyspu Apenińskiego, Grecji czy Rumunii.Nie będzie zmian w sztabie medycznym – na swoich stanowiskach pozostaną dr Aleksander Bielecki oraz Dariusz Klosa.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved