Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zarząd PZPS zatwierdził poszerzenie ORLEN Ligi i PlusLigi

Zarząd PZPS zatwierdził poszerzenie ORLEN Ligi i PlusLigi

fot. archiwum

W poniedziałek obradował Zarząd PZPS. Na zebraniu zatwierdzono m.in. decyzję Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej o powiększeniu od sezonu 2014/2015 liczby zespołów  w rozgrywkach ORLEN Ligi, PlusLigi oraz I ligi mężczyzn.

Decyzją PZPS od sezonu 2014/2015 w rozgrywkach PlusLigi udział weźmie 14, a nie jak do tej pory 12 zespołów, zaś w ORLEN Lidze wystąpi nie 10, a 12 drużyn. Na posiedzeniu zarządu zaaprobowany został także nowy, wspólny dla ORLEN Ligi i PlusLigi Regulamin Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej. Najistotniejsze zmiany to wprowadzenie Listy transferowej i ograniczenie okresu wypożyczenia do jednego roku.

Kolejną decyzją Zarządu było zwiększenie liczby uczestników rozgrywek I ligi mężczyzn od sezonu 2014/2015 z 12 do 14 klubów. Do I ligi wrócą dwie drużyny, które spadły w zakończonym sezonie – AGH AZS Kraków i UMKS Kęczanin Kęty oraz dwie, które dotarły do fazy finałowej rywalizacji o tę klasę rozgrywek – Victoria Wałbrzych i Karpaty Krosno. Jeśli któryś z wymienionych klubów zrezygnuje, wówczas I liga grać będzie w pomniejszonym składzie. Zarząd wykluczył możliwość odstąpienia przez wskazane kluby miejsca w I lidze innemu klubowi. Taka możliwość dotyczy jedynie klubów, które utrzymały się na tym szczeblu rozgrywek w sezonie 2013/2014.

Zarząd przedyskutował też planowane zmiany w systemie naboru do Niepublicznych Szkół Mistrzostwa Sportowego w siatkówce halowej, które mają usprawnić proces szkolenia i nauki w SMS-ach. Polski Związek Piłki Siatkowej będzie nabywał od klubów licencje zawodniczek i zawodników zakwalifikowanych do Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS oraz będzie ich dysponentem. Zmiany wprowadzone zostaną od roku szkolnego 2015/2016. 

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Liga Siatkówki Kobiet, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved