Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Wrocław gotowy do nowego sezonu

Impel Wrocław gotowy do nowego sezonu

fot. archiwum

W ekipie wicemistrzyń Polski dobiegło końca kompletowanie zespołu na sezon 2014/2015. W dniu dzisiejszym w czasie konferencji prasowej poznaliśmy skład drużyny, która będzie walczyć o kolejne sukcesy dla wrocławskiej siatkówki.

Choć władzom wrocławskiego klubu długi czas udawało się utrzymać ruchy transferowe w tajemnicy, to jeszcze wczoraj pisaliśmy o pozyskaniu przez Impel Denise Hanke. Tymczasem dziś klub odkrył już wszystkie karty w drużynie na nowy sezon. Od dłuższego czasu wiadomo było, że srebrne medalistki opuszczą Dorota Medyńska, która wybrała ofertę Budowlanych Łódź, Maren Brinker, która przeniosła się do ligi włoskiej, Katarzyna Konieczna i Marakre Wilson. W stronę włoską podążyła też Frauke Dirickx. Ich miejsce mają zająć kolejno: Agata Sawicka (wcześniej Chemik Police), trzy przyjmujące: Mira Topić, Anna Grejman, Hana Cutura, a także wspomniana już Denise Hanke. Wiadomo też, że Kąkolewską i Martałek wspomagać będzie na środku Berit Kauffeldt. Z pewnością zwiększy to rywalizację o miejsce w składzie, co tylko pomoże drużynie.

Mira Topić to reprezentantka Chorwacji, która walczyła na boiskach wielu lig – m.in. rosyjskiej, niemieckiej, hiszpańskiej czy włoskiej. Miniony sezon spędziła w rosyjskim Tumieniu. Ciekawą postacią jest jej rodaczka – Hana Čutura, która na swoim koncie ma występy w lidze niemieckiej (2010-2013), ostatnio grała natomiast w rozgrywkach ligi japońskiej. Anna Grejman to wychowanka UKS-u Osiemnastki Szczecin, która w minionym sezonie sięgnęła z Chemikiem Police po mistrzostwo Polski. Wcześniej przez dwa sezony broniła barw Pałacu Bydgoszcz. Niemiecka środkowa – Berit Kauffeldt to reprezentantka swojego kraju, która na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo Europy z 2011 roku. Po mistrzostwie Niemiec zdobytym ze Schweriner SC przeniosła się na jeden sezon do włoskiego Imoco Volley. Natomiast nowa libero wrocławianek to wielokrotna reprezentantka Polski, z wieloma sukcesami na koncie. Nową atakującą Impelu będzie też Anita Kwiatkowska, która o miejsce w składzie walczyć będzie z Joanną Kaczor.

Skład Impelu Wrocław na sezon 2014/2015:
Rozgrywające: Denise Hanke, Magdalena Gryka
Atakujące: Joanna Kaczor, Anita Kwiatkowska
Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Monika Martałek, Berit Kauffeldt
Przyjmujące: Katarzyna Mroczowska, Mira Topić, Anna Grejman, Hana Čutura
Libero: Agata Sawickaźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved