Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Z Włochami bez Wiśniewskiego i Ignaczaka

Z Włochami bez Wiśniewskiego i Ignaczaka

fot. Łukasz Krzywański

Przed rozpoczęciem rozgrywek Ligi Światowej głównym celem Polski było trzykrotne pokonanie Iranu, co dałoby awans do turnieju finałowego. Ale po pierwszej serii i zwycięstwie za oceanem aspiracje są wyższe. Teraz czas na mecze z Włochami.

Dobrze, że zwyciężyliśmy tylko raz, bo teraz wymagano by od nas wygrania Ligi – żartują siatkarze. Z brazylijskiej Maringi polecieli do Włoch, gdzie rozegrają spotkania w piątek i niedzielę. Wydawało się, że właśnie z Włochami Polska będzie walczyć o drugie miejsce. Ale już są faworytami nr 1 – dwukrotnie wygrali z Brazylią (po 3:1), formę potwierdzili zwycięstwami nad Iranem po 3:0, zaimponowali skutecznością i ofensywną grą. – Jako jedyni po zakończeniu ligi nie mieli przerwy – tłumaczy Oskar Kaczmarczyk, statystyk reprezentacji. – Różnicę między nimi a pozostałymi drużynami najlepiej widać w przygotowaniu fizycznym. Jestem przekonany, że ich dyspozycja będzie spadać.

Największym atutem Włochów jest zagrywka. W pojedynkach z Iranem mieli aż 13 asów. – Zaczęli ją kontrolować. Nie grają na pełnym ryzyku, wprowadzili flota. Zagrywka uratowała ich w drugim meczu z Iranem. W trudnych momentach serwowali asa lub dwa – podkreśla Kaczmarczyk.

W zwycięskim meczu z Brazylią Polacy także dobrze zagrywali. Mieli aż sześć asów. – Stephane Antiga podkreślał to, że po serwach Brazylijczyków nie straciliśmy bezpośrednio żadnego punktu – mówi Kaczmarczyk.  Selekcjoner ma do dyspozycji 14 zawodników, w tym czterech, którzy dołączyli do kadry po powrocie do Europy. To rozgrywający Łukasz Żygadło, środkowi Łukasz Wiśniewski i Piotr Nowakowski oraz libero Paweł Zatorski. W kraju są Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Paweł Zagumny i Bartosz Kurek, którzy od piątku będą trenować w Bełchatowie, a Michał Kubiak jest kontuzjowany. Do dwunastki na mecze z Włochami nie zmieścili się jednak Wiśniewski i Krzysztof Ignaczak.Po raz pierwszy od blisko dziesięciu miesięcy ma szansę zagrać Żygadło, który leczył kontuzję. Krzysztofa Ignaczaka zastąpi Zatorski, najlepiej przyjmujący w Polsce. Na pozostałych pozycjach w szóstce zmian raczej nie będzie, a dotychczasowi zmiennicy będą mogli sprawdzić się na tle gospodarzy turnieju finałowego Ligi Światowej. – Forma drużyny wygląda bardzo dobrze. Mam przeczucie, że wrócimy do Polski z jednym zwycięstwem – kończy Kaczmarczyk.

Składy obu zespołów na mecze Ligi Światowej w piątek i niedzielę:
Włochy:

2. Jiri Kovar
3. Simone Parodi
4. Luca Vettori
7. Salvatore Rossini (libero)
9. Ivan Zaytsev
10. Filippo Lanza
11. Simone Buti
13. Dragan Travica
14. Matteo Piano
15. Emanuele Birarelli
16. Michele Baranowicz
22. Luigi Randazzo

Trener: Mauro Berutto
Asystent trenera: Andrea Brogioni

Polska:

1. Piotr Nowakowski
3. Dawid Konarski
7. Karol Kłos
8. Andrzej Wrona
9. Grzegorz Bociek
11. Fabian Drzyzga
14. Michał Ruciak
15. Łukasz Żygadło
17. Paweł Zatorski (libero)
19. Wojciech Ferens
20. Mateusz Mika
21. Rafał Buszek

Trener: Stephane Antiga
Asystent trenera: Philippe Blain

 

źródło: inf. prasowa, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved