Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: W turnieju już tylko Fijałek i Prudel

Plażowe ME: W turnieju już tylko Fijałek i Prudel

fot. archiwum

W pierwszej rundzie play-off plażowych ME w Cagliari swój udział zakończyli Maciej Rudol i Bartosz Łosiak. W walce pozostają jeszcze świetnie spisujący się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy po wygranej ze Szwajcarami awansowali dziś do ćwierćfinału.

Maciej Rudol i Bartosz Łosiak awansowali do pierwszej rundy z trzeciego miejsca w grupie, dzięki wygranej 2:0 nad innym polskim duetem Kądzioła/Szałankiewicz. Z dalszych rozgrywek mistrzostw Europy Polaków wyeliminowali jednak Niemcy Walkenhorst/Windscheif. Cały piątkowy pojedynek zakończył się w dwóch partiach, i choć rywale przewodzili dość wyraźnie, to dobre momenty gry mieli również reprezentanci naszego kraju. Kiedy jednak trzeba było przycisnąć, Niemcy wykorzystywali swoje doświadczenie na siatce, a nieskończone akcje biało-czerwonych rywale szybko wykorzystywali w kontratakach, czym budowali prowadzenie. Niejednokrotnie też Polacy mieli problemy z przyjęciem niemieckiej zagrywki, co później miało wpływ na walkę na siatce oraz sporą liczbę błędów po polskiej stronie boiska. Tym samym Maciej Rudol i Bartosz Łosiak w tegorocznych mistrzostwach Europy uplasowali się w przedziale miejsc 17-24. Dla pary, która na co dzień nie trenuje razem, jest to dość udany występ.

I runda:
Walkenhorst/Windscheif GER [13] – Rudol/Łosiak POL [23] 2:0
(21:17, 21:16)

Dziś jeszcze swój pojedynek w drugiej rundzie turnieju rozegrali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy dzięki pierwszej pozycji w grupie nie musieli przedzierać się przez pierwszą rundę rozgrywek. Natomiast w dzisiejszym pojedynku ze szwajcarskim duetem Gabathuler/Gerson nasza dwójka wygrała bez większych problemów. Grzegorz i Mariusz od początku spotkania narzucili swoje warunki, a przeciwnicy nie byli w stanie pokazać nawet swoich możliwości. Zdominowani na siatce i w ataku Szwajcarzy tylko odpierali uderzenia naszych reprezentantów. Mariusz Prudel, tak jak przyzwyczaił wszystkich, skutecznie spisywał się w bloku, Grzegorz Fijałek niejednokrotnie uprzykrzał rywalom przyjęcie, dodatkowo bardzo dobrze spisywał się w obronie. Zwycięstwo naszego duetu ani przez moment nie było zagrożone i po zaledwie 35 minutach gry Polacy awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy, który rozegrają już jutro.II runda:
Fijałek/Prudel POL [7] – Gabathuler/Gerson SUI [21] 2:0
(21:10, 21:14)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved