Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gacek: Czas Ignaczaka powoli dobiega końca

Piotr Gacek: Czas Ignaczaka powoli dobiega końca

fot. archiwum

- Myślę, że czas Igły powoli dobiega końca. Zatorski zasługuje na to, by być numerem jeden, a Stephane Antiga daje powoli do zrozumienia, że to on będzie pierwszym libero - powiedział w magazynie "Polska 2014" Piotr Gacek, były reprezentant Polski.

Jerzy Mielewski zadał w imieniu jednej z czytelniczek polsatsport.pl pytanie Piotrowi Gackowi: Jak ocenia pan grę naszych dwóch libero? Kto pana zdaniem ma większą szansę być numerem jeden na mistrzostwach świata w Polsce? – Sprawa obsadzenia pozycji libero krystalizuje się od zeszłego sezonu – odpowiedział były reprezentant Polski, wicemistrz świata i mistrz Europy. – Wiadomo, że Igła stanowi trzon kadry na tej pozycji od wielu lat, od czasów gdy rywalizowaliśmy ze sobą o miejsce w reprezentacji. Myślę, że jego czas powoli dobiega końca – nic mu nie ujmując, bo jest fantastycznym zawodnikiem – Paweł Zatorski doczekał się swojej szansy. Gdy byliśmy wspólnie w kadrze, Paweł pokornie czekał na swoje pięć minut. Od tego czasu zrobił ogromny postęp, był podstawowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów, od niego rozpoczynały się wszystkie akcje. Zasługuje na to, żeby być numerem jeden. Stephane Antiga daje powoli do zrozumienia, że to Zatorski będzie pierwszym libero – takie jest moje prywatne spostrzeżenie. Wydaje mi się, że ma największe szanse, by wystąpić na mistrzostwach świata – dodał Piotr Gacek.

Wydaje mi się, że decyzja w tej sprawie została już podjęta, a Igła zna tę decyzję i chyba dobrze się w tym odnajduje. Ignaczak pomaga reprezentacji, gra w Lidze Światowej, ale na ten najważniejszy turniej to Zatorski będzie numerem jeden – dodał trener AZS-u Politechniki Warszawskiej Jakub Bednaruk.

Nie jest tajemnicą, że nowy selekcjoner reprezentacji Polski nie myślał początkowo o powołaniu Krzysztofa Ignaczaka, jednak swą znakomitą dyspozycją w końcówce sezonu przekonał Stephane’a Antigę. Damian Wojtaszek, który znakomicie prezentował się w całym sezonie, dostał nagrodę dla najlepszego libero podczas Final Four Ligi Mistrzów, w decydujących meczach sezonu prezentował się słabiej. – Znając Krzyśka Ignaczaka, myślę, że on nie odpuści. Sezon reprezentacyjny jest bardzo długi: gramy Ligę Światową, miejmy nadzieję, że również finał, gramy Memoriał Huberta Wagnera – bardzo ciężki i ciekawy turniej, bo z udziałem Rosji, Chin i Bułgarii i gramy mistrzostwa świata. Dwóch dobrych libero będzie nam potrzebnych do samego końca – podsumował dyskusję Artur Popko.źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved