Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LŚ, gr. A: Porażka Polaków z Włochami w Bari

LŚ, gr. A: Porażka Polaków z Włochami w Bari

Nie wyszedł naszym reprezentantom pierwszy mecz na Półwyspie Apenińskim z Włochami. Biało-czerwoni doznali porażki 1:3, chociaż wstydu nie przynieśli. Polacy w każdym setów walczyli, lecz było to za mało na bardzo dobrze dysponowanych w ataku gospodarzy.

Już na początku trzeciego meczu reprezentacji Polski w Lidze Światowej gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Dobre zagrania Grzegorza Boćka, przeplatane atomowymi atakami Ivana Zajcewa, sprawiały, że spotkanie rozpoczęło się bardzo widowiskowo. Ostatecznie to Polacy zeszli na przerwę techniczną z jednym oczkiem zapasu po zepsutej zagrywce włoskiego zawodnika. Po wznowieniu gry kibice ponownie byli świadkami wyrównanej rywalizacji. Dopiero po drugiej przerwie technicznej podopiecznym Maruo Berruto udało się uzyskać trzy oczka przewagi dzięki błędom Rafała Buszka. Włosi krok po kroku zmierzali do zwycięstwa, jednak goście nie dawali za wygraną. Dobre zagrania Mateusza Miki i Buszka w połączeniu z błędami Jirija Kovara oraz Zajcewa doprowadziły do remisu 21:21. Jednak podopieczni Antigi nie mogli długo cieszyć się z takiego wyniku. Świetna postawa Emanuele Birarellego i efektywny blok włoskiej drużyny doprowadziły do piłki setowej przy wyniku 24:23. Po ataku Dawida Konarskiego sędziowie przyznali Polakom kolejny punkt, jednak po wideoweryfikacji ostatecznie zmieniono decyzję, prezentując zwycięstwo gospodarzom.

Początek kolejnej partii był bliźniaczo podobny do poprzedniej odsłony. Na pierwszej przerwie technicznej reprezentanci Polski mogli cieszyć się z jednego oczka zapasu po ataku Grzegorza Boćka. Zajcew szybko wyrównał wynik, a chwilę później podarował prowadzenie swojej drużynie. Podwójny atak Boćka pozwolił podopiecznym Antigi zejść na drugą przerwę techniczną z dwoma oczkami przewagi. Od tamtej pory dominacja polskiej drużyny rosła. Kolejne zagrania Andrzeja Wrony i Mateusza Miki postawiły Włochów w trudnym położeniu. Choć Birarelli i Piano starali się zminimalizować przewagę przeciwników, to Polacy stopniowo zbliżali się do zakończenia partii. Ostatecznie aut Kovara zakończył odsłonę wynikiem 25:20 dla gości.

Trzeci set rozpoczął się niemal identycznie jak dwa pozostałe. Rywalizacja „oczko” za „oczko” skończyła się jednopunktową przewagą Polaków na pierwszej przerwie technicznej. Tym razem jednak to gospodarze zdołali uzyskać prowadzenie po wznowieniu gry. Dzięki autowym zagraniu Buszka i dobrej postawie Zajcewa Włosi objęli dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Reprezentacja Polski starała się zniwelować przewagę rywali. Efektywne zagrania Karola Kłosa okazały się być niewystarczające. Dopiero skuteczne sforsowanie włoskiego bloku przez polskiego atakującego doprowadziło do remisu 19:19. Chwilę później Bociek pomylił się w polu serwisowym. Kibice znów byli świadkami bardzo wyrównanej rywalizacji. Dopiero atak Zajcewa po rękach naszych reprezentantów w połączeniu ze skuteczną kiwką Parodiego dały Włochom piłkę meczową. Odsłonę zakończył Piano, atakując ze środka.

Kolejna partia do pierwszej przerwy technicznej niewiele różniła się od poprzednich. Polacy ponownie prowadzili 8:7, a chwilę później wynik wyrównał Zajcew. Tym razem podopieczni Antigi szybko stracili prowadzenie dzięki efektywnym zagraniom włoskiego zawodnika. Po drugiej przerwie technicznej skuteczny blok polskiej drużyny pozwolił gościom na odrobienie strat (17:17). Gospodarzom nie przeszkadzały nawet ich błędy w polu zagrywki. Kovar, Zajcew i Piano skutecznie prowadzili swoją drużynę do zwycięstwa. Niezwykle skuteczny blok doprowadził do piłki meczowej przy wyniku 24:19. Gospodarze nie od razu zakończyli spotkanie. Zadanie utrudnił im Piano, zagrywając poza linię boiska. Dopiero efektywny blok Zajcewa pozwolił Włochom cieszyć się ze zwycięstwa.

Włochy – Polska 3:1
(25:23, 20:25, 25:23, 25:20)

Włochy: Kovar (6), Parodi (10), Zajcew (24), Travica (4), Piano (9), Birareli (8), Rossini (libero) oraz Vettori, Lanza (4) i Randazzo
Polska: Kłos (9), Wrona (7), Bociek (24), Drzyzga (1), Mika (9), Buszek (11), Zatorski (libero) oraz Nowakowski (1), Konarski (1), Ruciak i Żygadło