Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Leon jak Olisadebe?

Leon jak Olisadebe?

fot. archiwum

Były kapitan reprezentacji Kuby w polskiej reprezentacji? -Nie wykluczamy, że zagra w przyszłości w reprezentacji Polski - mówi menadżer zawodnika Andrzej Grzyb. Czy znane z reprezentacji piłki nożnej działania sprawdzą się w środowisku siatkarskim?

Ponad rok minął od czasu kiedy Wlifredo Leon został wykluczony z gry w reprezentacji Kuby. Młody przyjmujący wraz z Joandrym Diazem na początku 2013 roku wyrazili chęć gry poza granicami swojej ojczyzny. Po odmowie kubańskiej federacji, nie akceptując decyzji INDER, zawodnicy postanowili opuścić Kubę. – Przede wszystkim załatwialiśmy to w ten sposób, aby Leon mógł wyjechać z Kuby i na nią wrócić – o całym procesie mówił menadżer zawodnika, Andrzej Grzyb, szczegółowo opisując sytuację. – Dlatego proces od momentu kiedy zaczęliśmy współpracować do jego przyjazdu to prawie trzy lata. Wtedy Leon był jeszcze kapitanem reprezentacji, więc czekaliśmy do momentu igrzysk olimpijskich w Londynie, a ponieważ Kuba nie awansowała, to ten turniej przedolimpijski był decydującym o tym, że Leon zrezygnował z gry w reprezentacji – przyznał Andrzej Grzyb, potwierdzając plany starania się o polskie obywatelstwo dla zawodnika. Tym bardziej, że od dłuższego czasu były kapitan reprezentacji Kuby jest w Polsce. – Na dzień dzisiejszy jest zatrudniony w Polsce, u nas w Rzeszowie w agencji, jako sportowiec. Posiada już kartę pobytu, więc czas jego pobytu w Polsce cały czas idzie do przodu i jak wiemy po dwóch latach możemy się starać o jego obywatelstwo i jesteśmy na to zdecydowani, tym bardziej że ma dziewczynę z Polski i wszystko wskazuje, że będzie miał żonę Polkę i polskie obywatelstwo – dodał menadżer zawodnika.

Kolejnym z etapów po otrzymaniu przez Wilfredo Leona polskiego obywatelstwa może być akces do gry w biało-czerwonych barwach. Ten schemat przez wiele lat obserwowany na przykładzie polskiej reprezentacji piłki nożnej miałby mieć więc swoje przełożenie na siatkówkę? – Nie wykluczamy tematu, że będzie grał w przyszłości w reprezentacji Polski, ale aby to nastąpiło, temat musi zainicjować Polski Związek Piłki Siatkowej, nie będziemy się oczywiście narzucać. Bo różna jest polityka w Związku, nie znamy planów przyszłościowych polskiego Związku, ale jesteśmy na pewno do dyspozycji i rozmawialiśmy o tym – o aktualności tematu mówił Andrzej Grzyb. Jak zaznaczył menadżer zawodnika, jeden z największych talentów kubańskiej siatkówki na tego typu propozycje przystałby bardzo chętnie. – Rozmawialiśmy z Leonem na ten temat i niewykluczone, że podjąłby rękawicę i grał w reprezentacji Polski. Odmówił gry w reprezentacji Turcji, ponieważ trzykrotnie na spotkania z nami przyjeżdżał prezes tureckiej federacji, z propozycjami, aby wziął obywatelstwo tureckie, nie tracąc przy tym kubańskiego i żeby grał w reprezentacji Turcji, natomiast on odrzucił to zdecydowanie i powiedział, że jeżeli cokolwiek wchodzi w grę to tylko reprezentacja Polski – dodał.

Niespełna miesiąc temu Wilfredo Leon podpisał kontrakt z Zenitem Kazań, przyjmujący wraca więc do gry. Czy kolejnym przystankiem na drodze utalentowanego zawodnika będzie reprezentacja Polski? Czas pokaże, czy chęci będą obustronne i polska siatkówka doczeka się swojego Olisadebe…źródło: inf. własna, Liga TV Extra

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved