Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > 3 nowych zawodników zasiliło wicemistrza I ligi

3 nowych zawodników zasiliło wicemistrza I ligi

fot. archiwum

Powoli krystalizuje się skład KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS na nowy sezon. W zespole pozostało tylko czterech zawodników. Do nich dołączyło trzech nowych graczy - dwóch młodych i jeden bardzo doświadczony. O kim mowa?

Wcześniej informowaliśmy już, że na przedłużenie kontraktu z siedleckim klubem zdecydowało się tylko czterech zawodników, czyli Arkadiusz Żakieta, Paweł Rejowski, Mariusz Pruski oraz Tomasz Stańczuk. Lukę po odchodzących graczach mają zapełnić przede wszystkim młodzi i utalentowani siatkarze. Nowym przyjmującym wicemistrza I ligi został Jan Fornal. Ten 19-letni przyjmujący jest wychowankiem krakowskiego Hutnika. Z niego trafił do SMS-u Spała, wraz z którym wywalczył awans do I ligi oraz mistrzostwo Młodej Ligi. Z kolei wraz z kolegami z bełchatowskiej Skry stanął na trzecim stopniu podium mistrzostw Polski. Ma za sobą także występy w reprezentacji Polski kadetów, z którą zdobył medale mistrzostw Europy i świata.

Kolejnym nowym graczem siedleckiej ekipy został Jakub Zabłocki. Ten młody libero jest wychowankiem AZS-u Olsztyn. Następnie przez kilka sezonów reprezentował barwy Tempa 25 Olsztyn. Przed rokiem przeniósł się do SMS-u Spała. W minionym sezonie reprezentacyjnym znajdował się także w szerokim składzie kadry kadetów. W KPS-ie zastąpić ma Damiana Sobczaka, który przeniósł się do Campera Wyszków.

Jednak w zespole prowadzonym przez trenera Gerymskiego nie zabraknie również doświadczonych zawodników. Na pewno do nich można zaliczyć Jakuba Guza, który do Siedlec przeniósł się ze Świdnika. Ten 30-letni przyjmujący dotychczas związany był z Avią. Wraz z nią przeżywał gorycz porażki i spadek do II ligi, ale również smak sukcesu związany z powrotem na zaplecze elity. Jednak na dziesięciolecie współpracy z klubem z lotniczego miasta Guz (podobnie jak pozostali zawodnicy) dostał nagrodę w postaci przedwczesnego rozwiązania kontraktu po tym, jak Avii udało się utrzymać w I lidze.Wciąż trwają także negocjacje z kolejnymi zawodnikami, którzy mają zasilić szeregi KPS-u. Wszystko wskazuje na to, że klub po raz kolejny postawi na młodzież, która będzie szlifowała swoje umiejętności pod wodzą trenera Gerymskiego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved