Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Znamy obsadę tegorocznej edycji Pucharu Jelcyna

Znamy obsadę tegorocznej edycji Pucharu Jelcyna

fot. archiwum

W dniach 9-13 lipca w Jekaterynburgu odbędzie się już dwunasta edycja towarzyskich zmagań o Puchar Jelcyna. Tym razem w zawodach weźmie udział sześć żeńskich reprezentacji, ale zabraknie w nich drużyny prowadzonej przez Piotra Makowskiego.

Puchar Jelcyna na stałe wpisał się w kalendarz międzynarodowych imprez siatkarskich. W tym roku zostanie on rozegrany w dniach 9-13 lipca, a jego gospodarzem będzie Jekaterynburg. Weźmie w nim udział sześć zespołów – Rosja, Holandia, Japonia, Kazachstan, Dominikana oraz Bułgaria. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, z których po dwie najlepsze ekipy awansują do półfinału.

Zapewne po raz kolejny do Pucharu Jelcyna bardzo poważnie podejdą gospodynie, zaś dla innych drużyn będzie on stanowił doskonałe przetarcie przed World Grand Prix, ale niewykluczone, że podobnie jak w minionych latach, dla kilku zespołów będzie on doskonałą okazją do testowania młodych zawodniczek, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na międzynarodowej arenie.

Do tej pory gospodynie nie były zbyt gościnne dla rywalek, bowiem we wszystkich dotychczasowych edycjach stawały na podium, wygrywając aż osiem z nich. Jedynym zespołem, który również może poszczycić się triumfem w tych towarzyskich zmaganiach, są Chinki, które trzykrotnie okazywały się w nich najlepsze. Sześciokrotnie na podium stawały także Holenderki, ale nie zaznały w nich jeszcze smaku zwycięstwa. Reprezentacja Polski brała w nich udział trzykrotnie – w latach 2011-2013, plasując się odpowiednio na czwartym, piątym i szóstym miejscu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved