Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Powoli krystalizuje się kadra Krispolu na nowy sezon

Powoli krystalizuje się kadra Krispolu na nowy sezon

fot. archiwum

Na spore zmiany kadrowe zanosi się w Krispolu Września. Dotychczas z klubem umowy przedłużyło trzech zawodników. Poza tym ostatnio do wielkopolskiego zespołu dołączyło czterech nowych siatkarzy - Jasiński, Antosik, Wajdowicz i Sęk.

Mimo że miniony sezon był bardzo udany dla zespołu prowadzonego przez trenera Jankowiaka, to włodarze Krispolu chcieliby, aby w kolejnym sezonie był on jednym z wiodących teamów w I lidze. Dlatego też zdecydowali się na spore zmiany w składzie. Wcześniej wiadomo już było, że z wielkopolską ekipą pożegnali się – Jakub Rohnka, Kacper Bielicki, Paweł Gajowczyk i Michał Dębiec. Do tego grona dołączyli także: Łukasz Jurkojć i Tomasz Narowski. Na razie kontrakty z klubem przedłużyło zaledwie trzech zawodników, czyli Witold Chwastyniak, Damian Dobosz oraz Krystian Kempiński. Wszystko wskazuje również na to, że w klubie zostaną dwaj kluczowi gracze w poprzednich rozgrywkach – Marcin Iglewski i Łukasz Murdzia. – Wiemy, co potrafią nasi zawodnicy. Swoje umiejętności pokazali już w minionym sezonie. Liczymy, że w połączeniu z nowymi graczami stanowili będą nową jakość drużyny – zaznaczył Stefan Tomczak.

Pisaliśmy już o tym, że pierwszym nabytkiem Krispolu został Sebastian Tylicki. Ponadto szeregi drużyny z Wrześni zasilą dwaj doświadczeni zawodnicy – Mateusz Jasiński i Krzysztof Antosik. Ten pierwszy w minionym sezonie bronił barw KPS-u. Był jedną z jego wiodących postaci, walnie przyczyniając się do wywalczenia przez siedlecki zespół wicemistrzostwa I ligi. Natomiast ten drugi w ostatnich latach reprezentował Cuprum Mundo Lubin, choć nie miał zbyt wielu okazji do pokazania się na boisku. W minionych rozgrywkach był dopiero trzecim rozgrywającym miedziowych, przez co często nie mieścił się nawet w meczowej dwunastce. Na pewno w nowej drużynie będzie miał większe szanse, by skutecznie powalczyć o miano pierwszego sypacza. – Są to doświadczeni zawodnicy, którzy mają waleczne charaktery. Jak przeniesione one zostaną na boisko, to będzie bardzo dobrze. Mam nadzieję, że będą ważnymi punktami naszego zespołu – powiedział Tomczak.

Klub stawia także na młodych siatkarzy, którzy dotychczas nie mieli styczności z I ligą. Nowym graczem wielkopolskiej drużyny został Bartosz Wajdowicz. To 24-letni środkowy, który jest wychowankiem klubu z Jeleniej Góry. Ma za sobą grę w Gwardii Wrocław, walczącej w Młodej Lidze ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i KS-ie Milicz. Ostatni sezon spędził za to w drugoligowej Bielawiance Bielawa. Do Krispolu dołączy także Paweł Sęk, który jest wychowankiem ekipy z Kalisza. Reprezentował także barwy AZS-u Politechniki Warszawskiej w Młodej Lidze, zaś ostatni sezon spędził w MOS-ie Wola Warszawa, z którym doszedł do turnieju półfinałowego II ligi. – Chcemy powoli wprowadzać do zespołu młodych zawodników, aby była w nim mieszanka rutyny z młodością. Myślimy, że obaj ci gracze pokażą się z jak najlepszej strony – zakończył działacz wrzesińskiej ekipy.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved