Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Kołosińska i Brzostek walczyły, ale przegrały

Plażowe ME: Kołosińska i Brzostek walczyły, ale przegrały

Polska dwójka Kinga Kołosińska i Monika Brzostek mimo zaciętej walki z Niemkami Ludwig/Walkenhorst musiała uznać wyższość rywalek. Rozstawiona  w turnieju finałowym ME z "jedynką" niemiecka dwójka pokonała nasze reprezentantki dopiero w tie-breaku.

Faworyzowane Niemki w pierwszych akcjach meczu okazały się nie takie straszne i nasze reprezentantki przewodziły lekko grze (6:5). Po ataku z trudnej piłki w aut Brzostek rywalki objęły prowadzenie 8:7, a chwilę później odskoczyły po dobrym bloku na 10:7. Polki poprosiły wtedy o chwilę przerwy, jednak rozstawione z „jedynką” reprezentantki Niemiec po powrocie do gry wykorzystały kolejną kontrę (11:7). Przewaga na tym poziomie utrzymywała się przez dłuższy czas, i choć Polki próbowały walczyć, to jedynie po błędzie przeciwniczek zbliżyły się do nich na trzy oczka straty (10:13). Niemki podbijały niemalże każde uderzenie naszych siatkarek i od razu zmieniały to w kontrze na punkty. W dodatku Polki miały coraz większe problemy ze swoją grą, co od razu widać było w wyniku (17:10). W końcówce Niemki dołożyły do tego dwie punktujące zagrywki i miały dzięki temu piłkę setową (20:11). Partię zakończył od razu niemiecki blok.

Początek seta numer dwa należał do naszych plażowiczek, które po kontrze Brzostek i autowym zbiciu przeciwniczek prowadziły 4:1. Od razu Niemki wykorzystały też przerwę na żądanie. Po wznowieniu gry Brzostek znowu uderzyła skutecznie i biało-czerwone miały cztery punkty więcej od rywalek. Nasze reprezentantki atakowały odważnie, i choć w polu zagrywki się myliły, to w ataku nadrabiały (8:3). Dłuższa chwila przestoju w grze polskiej dwójki i skuteczny blok oraz dwa uderzenia z piłki przechodzącej Walkenhorst sprawiły, że Niemki wyrównały po 8, a o czas poprosiły Kołosińka/Brzostek. To trochę zatrzymało rywalki, a niedługo potem Polki prowadziły dwoma punktami (11:9). Gdy przeciwniczki sprytnym zagraniem zakończyły długą akcję, na tablicy wyników znowu był remis, który utrzymywał się przez kilka kolejnych akcji – do czasu, gdy blokiem zagrała Kołosińska, a punkt zagrywką dołożyła Brzostek (17:14). Polki włączyły kolejny bieg i chwilę później po sprytnym zagraniu Moniki było już 18:14. Niemki walczyły do końca, ale nasze reprezentantki nie pozwoliły im już na wiele i po kończącej długą akcję kontrze Brzostek miały piłkę setową (20:17). Całą partię skutecznym blokiem zakończyła w pierwszym uderzeniu Kołosińska (21:17).

Tie-breaka rozpoczęła wyrówna gra obu par, a prowadzenie co rusz było po innej stronie. Po bloku Kołosińskiej to nasze siatkarki prowadziły 4:3 i to dzięki temu elementowi w wykonaniu Kingi biało-czerwone utrzymywały się na prowadzeniu (6:5). Niemki jednak cały czas naciskały i dość szybko objęły prowadzenie – 7:6, które wzrosło, gdy sędzia odgwizdał błąd po stronie Polek (10:8). Ta różnica szybko została zniwelowana, a w dodatku przeciwniczki uderzyły w aut i to para Kołosińska/Brzostek była o jeden punkt do przodu (11:10). Niemki poprosiły o przerwę, po niej zaczęły podbijać ataki Polek i szybko, dzięki skutecznym kontrom, powróciły na prowadzenie (13:11). Do tego dołożyły dobrą zagrywkę i to one miały okazję zakończyć całe spotkanie. Nasze reprezentantki starały się walczyć, ale nie dogoniły już przeciwniczek i poniosły drugą porażkę w tym turnieju.

Ludwig/Walkenhorst GER [1] – Brzostek/Kołosińska POL [17] 2:1
(21:11, 17:21, 15:12)