Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Gajewska: Nie mogę się już doczekać początku sezonu

Natalia Gajewska: Nie mogę się już doczekać początku sezonu

fot. Arkadiusz Buczyński

- Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek spotkałam się z prezesem Trefla Sopot i wspólnie doszliśmy do wniosku, że potrzeba mi teraz więcej szans na przebywanie na boisku - mówi Natalia Gajewska, która w nowym sezonie zagra w drużynie z Legionowa.

W nowym sezonie na zasadzie rocznego wypożyczenia będziesz występowała w zespole z Legionowa. Inicjatywa ta wyszła bardziej ze strony klubu czy twojej?

Natalia Gajewska:Długo zastanawiałam się nad tym, co będzie dla mnie najlepsze w nadchodzącym sezonie. Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek spotkałam się z prezesem Atomu Trefla Sopot i wspólnie doszliśmy do wniosku, że potrzeba mi teraz więcej szans na przebywanie na boisku. Wiadomo, że Atom to ligowa czołówka i młodym zawodniczkom jest tu ciężej o pokazanie się podczas meczów. Wydaje mi się, że zespół z Legionowa w tym roku będzie miał ciekawy skład i dlatego wybrałam właśnie ten kierunek.

Nie da się ukryć, że ważnym czynnikiem niewątpliwie było właśnie to, że będziesz miała więcej możliwości pokazania się na boisku i zdobywania cennego doświadczenia. Zgodzisz się z opinią, że dla ciebie jest to dobre rozwiązanie?Tak jak wspomniałam wcześniej, bardzo liczę na możliwość coraz częstszego grania. Wiadomo, że rozgrywająca pełni bardzo ważną funkcję w zespole i pozycja ta wymaga sporego doświadczenia, które zdobywa się latami.

W Sopocie nie miałaś zbyt wiele okazji do grania, ale chyba możesz powiedzieć, że przez ten okres dużo się nauczyłaś, trenując z doświadczonymi rozgrywającymi?

Ten rok pracy uważam za bardzo udany, pomimo niewielu okazji do pokazania się na boisku. Wiele nauki dała mi współpraca z Izą Bełcik czy później Bojaną Radulović. Również pracę z trenerem Tomkiem Wasilkowskim wspominam bardzo pozytywnie. Szczerze mówiąc ilość informacji, jaką dostawałam na treningu, była tak duża, że po powrocie do domu nadal musiałam je „przetwarzać”. Koncentrowałam się na najmniejszych szczegółach mających wpływ na jakość rozegrania. Nieraz trenowałam indywidualnie. Tomek to również świetny psycholog i zawsze mogłam liczyć na pomoc z jego strony. Mam nadzieję, że ta praca zaowocuje w kolejnych sezonach.

Jakie są twoje nadzieje względem nowego sezonu?

Skład Legionovii w tym roku jest bardzo odmłodzony. Bardzo cieszę się, że będę mogła współpracować z dziewczynami, z którymi grałam już w kadrze młodzieżowej: Olą Wójcik, Igą Chojnacką czy Karoliną Szymańską. Przeżyłyśmy sporo niezapomnianych chwil i moim marzeniem jest, żeby ten rok przyniósł ich jeszcze całą masę. Nie mogę się już doczekać początku sezonu.

Legionovia zapowiada się jako zespół oparty głównie na młodych utalentowanych zawodniczkach. Myślisz, że taka sytuacja tobie, jako młodej rozgrywającej, ułatwi wkomponowanie się w zespół i zgranie się z partnerkami na boisku, a może wręcz przeciwnie?

Myślę, że jest to jak najbardziej korzystna dla mnie sytuacja. Oprócz wymienionych wcześniej dziewczyn w składzie będzie również młoda i perspektywiczna Malwina Smarzek, która rozegrała już kilka dobrych spotkań w seniorskiej reprezentacji. Mam nadzieję, że w połączeniu ze starszymi koleżankami stworzymy kolektyw, który pokaże „pazur” w lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved