Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nafta w nowym sezonie będzie zupełnie odmieniona

Nafta w nowym sezonie będzie zupełnie odmieniona

fot. archiwum

PGNiG Nafta Piła powoli odkrywa transferowe karty. Na razie do wielkopolskiego zespołu dołączyły dwie zawodniczki - Justyna Raczyńska i Katarzyna Nadziałek. Wszystko wskazuje na to, że zostanie w nim tylko jedna zawodniczka z poprzedniego sezonu.

Działaczom wielkopolskiego zespołu na początku budowania składu na kolejny sezon najbardziej zależało na zatrzymaniu Emilii Kajzer oraz Magdaleny Wawrzyniak. Jednak wszystko wskazuje na to, że ta sztuka im się nie uda. Wszystko przez to, że ta pierwsza trafiła już do Beef Master Budowlanych Łódź, natomiast ta druga ma obrać zagraniczny kierunek. Najprawdopodobniej jedyną siatkarką, która pozostanie w Nafcie, jest Natalia Krawulska, tak więc trener Kwapisiewicz będzie musiał od nowa składać poszczególne elementy pilskiej układanki.

Wcześniej pisaliśmy już o tym, że do Piły przeniesie się Katarzyna Nadziałek, która w minionym sezonie kierowała grą pierwszoligowych Karpat Krosno. Nowym nabytkiem wielkopolskiego zespołu została także Justyna Raczyńska, która przez ostatnie jedenaście lat broniła barw Chemika Police. Raczyńska wraz z zachodniopomorską ekipą świętowała awans najpierw do I, a następnie do ORLEN Ligi. Udany w jej wykonaniu sezon 2012/2013 sprawił, że znalazła się w szerokim składzie reprezentacji powołanej przez trenera Makowskiego. Jednak w elicie nie miała zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje umiejętności, tak więc po zdobyciu mistrzostwa i Pucharu Polski zdecydowała się opuścić Police i przenieść do Piły. Działacze Nafty wciąż prowadzą negocjacje z kilkoma zawodniczkami, wśród których są także zagraniczne siatkarki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved