Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Chciałbym jak najszybciej wrócić na boisko

Michał Kubiak: Chciałbym jak najszybciej wrócić na boisko

fot. archiwum

- Ręka jest w gipsie i na razie nikt nie wie, ile potrzeba czasu - pięć czy dziesięć tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie powinienem mieć problemów z powrotem przed mundialem - mówi kontuzjowany przyjmujący reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Jak przebiega pańska rehabilitacja?

Michał Kubiak:Na razie nie ma mowy o żadnej rehabilitacji, bo z małego palca wystają dwa metalowe druty, a wszystko jest ustabilizowane gipsową szyną.

Czyli w ogóle pan nie trenuje?Nie, wczoraj zacząłem trochę pracować w siłowni; pojeździłem na stacjonarnym rowerze, zrobiłem kilka ćwiczeń na nogi, żeby szybciej wrócić do formy, przezwyciężyć pierwsze zakwasy po powrocie. Do ściągnięcia gipsu oraz drutów pozostało dwa i pół tygodnia. Ręka jest w gipsie i na razie nikt nie wie, ile potrzeba czasu – pięć czy dziesięć tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie powinienem mieć żadnych problemów z powrotem przed mundialem.

Nie było panu przykro tylko oglądać kolegów w telewizorze?

Na pewno każdy, kto doznaje kontuzji, chciałby wrócić jak najszybciej na boisko. Lecz ja dobrze korzystam z wolnego, może to nie wakacje, ale odpoczywam. Chciałbym już być na boisku, lecz wszystko w swoim czasie. Na razie po zwycięstwach drużyny cieszę się tak samo, jak chłopaki, którzy grają.

Zdąży pan z powrotem na Ligę Światową?

Najpierw musimy się zakwalifikować do turnieju finałowego, czego życzę chłopakom z całego serca. Co do mojej sytuacji, sam nie wiem, a na pewno nie będę niczego przyspieszał na siłę. Mam nadzieję, że wykuruję się na mundial, a Liga Światowa nie zając, za rok też będzie.

Pod pańską nieobecność z dobrej strony pokazali się kolejni przyjmujący. Konkurencja rośnie.

To dobrze. Im więcej nas będzie w wysokiej formie, tym lepiej. Pamiętam, jak eksperci narzekali, że nie ma w Polsce przyjmujących. Jak widać są i mogą grać na wysokim poziomie. Dzięki temu biało-czerwoni staną się mocniejsi. Na pewno będzie nam potrzeba 14 ludzi na mistrzostwa świata, którzy osiągną wysoką formę, z których każdy dołoży cegiełkę do sukcesu, który mam nadzieję osiągniemy. Potrzeba nam dobrych zawodników.

Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved