Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magda Żochowska: Ekstrim może namieszać w I lidze

Magda Żochowska: Ekstrim może namieszać w I lidze

fot. archiwum

Ekstrim Gorlice wzmocni powracająca z ligi niemieckiej Katarzyna Wąsowska. - Skład wygląda ciekawie, możemy namieszać w I lidze - mówi Magda Żochowska, która do Ekstrimu przeszła z krakowskiej Wisły, a z Wąsowską zna się z AZS-u UEK Kraków.

W zespole beniaminka I ligi kobiet z Gorlic znalazło się już sześć nowych zawodniczek. Z Wisły Kraków do Ekstrimu trafiły Magda Żochowska i Magdalena Tyrańska, z krakowskiej Bronowianki Aleksandra Stachowicz i Aleksandra Guzikiewicz, Weronika Olipra z MOS-u Wieliczka oraz powracająca do Polski z ligi niemieckiej Katarzyna Wąsowska (dawniej Walawender). Klub nie doszedł do porozumienia z Iwoną Kuskowską z krakowskiej Wisły i być może ktoś jeszcze dołączy do składu. – Miałam inne propozycje, ale wybrałam Gorlice. Argumentem „za” było to, że to perspektywiczny zespół. Przez pewien czas biłam się z myślami, ale decyzję o podpisaniu kontraktu i tak podjęłam dość szybko. Można powiedzieć, że chciałam mieć spokojne wakacje – mówi atakująca Magda Żochowska, dla której poprzedni sezon, zakończony spadkiem z I ligi kobiet, nie był zbyt udany. Zawodniczka nie uważa jednak, że był to sezon stracony. – Nigdy bym tak nie powiedziała o jakimkolwiek sezonie. Wynik faktycznie może sugerować, że było źle, ale nie jest to dla mnie czas stracony. Na pewno zebrałam kolejne doświadczenia, wyciągnęłam jakieś wnioski, bo przecież gra w dużej mierze opierała się na mnie – przyznaje Żochowska.

Dla Magdy Żochowskiej zawodniczki wchodzące w skład nowego zespołu Ekstrimu nie są obce. Niemal wszystkie są lub były związane z zespołami z Krakowa. – Mniej więcej znam cały skład. Także dlatego, że Wisła w minionym sezonie rozegrała z Ekstrimem kilka sparingów. Wcześniej w Wiśle grałam z Magdą Pytel, Pauliną Stojek czy Olą Guzikiewicz. Ponadto w jednym sezonie występowałam w AZS-ie UEK Kraków z Katarzyną Wąsowską. Skład wygląda bardzo ciekawie, myślę, że możemy trochę namieszać w tej I lidze – przyznaje nowa atakująca Ekstrimu. – Na pewno fajne będzie przyjęcie, bo są zawodniczki, które na tej pozycji są naprawdę dobre. Kasia Wąsowska to poważne wzmocnienie. Na rozegraniu będzie Ola Stachowicz, to solidna zawodniczka, a ja będę chciała swoje zrobić w ataku. Trzeba jeszcze poczekać, aż skład zostanie skompletowany. Zobaczymy, co będziemy w stanie zagrać – dodaje Magda Żochowska.

źródło: Gazeta Krakowska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved