Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwóch nowych siatkarzy w Ślepsku Suwałki

Dwóch nowych siatkarzy w Ślepsku Suwałki

fot. archiwum

Działacze Ślepska uzgodnili już warunki, na jakich w sezonie 2014/2015 w klubie będzie pracował trener Poskrobko i zagra pięciu siatkarzy. Nowymi twarzami w zespole z Suwałk będą Karol Rawiak z KPS-u Siedlce i Jakub Urbanowicz z Campera Wyszków.

Do znanych już suwalskim kibicom libero Krzysztofa Andrzejewskiego oraz przyjmujących Kamila Skrzypkowskiego i Krzysztofa Modzelewskiego dołączą 20-letni Karol Rawiak i o rok od niego starszy Jakub Urbanowicz.

Karol Rawiak w poprzednim sezonie grał w KPS-ie Siedlce, który wywalczył wicemistrzostwo I ligi (w półfinałach play-off wyeliminował Ślepsk). To brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów z Metrem Warszawa, z którego, po sezonie 2012/2013, trafił do Asseco Resovii Rzeszów, a z niej został wypożyczony do Siedlec. Ma 197 cm wzrostu.

Jakub Urbanowicz urodził się 14.08.1993 w Olsztynie, ma 201 cm wzrostu, zasięg w ataku 348 cm, w bloku 320 cm. Karierę rozpoczynał w Indykpolu AZS Olsztyn. Reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy juniorów w roku 2012. W ubiegłym sezonie wraz z Camperem Wyszków zdobył mistrzostwo I ligi. – Kuba to zawodnik z olbrzymim potencjałem, ale żeby go pokazać, musi grać – twierdzi Piotr Poskrobko, trener Ślepska. – Zarówno on, jak i drugi nasz nowy przyjmujący Karol Rawiak nie byli wprawdzie podstawowymi zawodnikami w sowich I-ligowych klubach, ale wchodząc na boisko, wnosili do gry świeżość, dynamikę. Mam nadzieję, że w Ślepsku podniosą swoje siatkarskie umiejętności i będą mocnymi punktami naszej drużyny.Wiele wskazuje na to, że w sezonie 2014/15 na środku bloku ponownie zobaczymy Mariusza Schamlewskiego.Wyjaśniliśmy z działaczami Ślepska, co mieliśmy do wyjaśnienia i na dziś jestem bardzo blisko gry w Suwałkach w trzecim już sezonie. Do uzgodnienia pozostał nam jeszcze jeden punkt kontraktu, ale jestem dobrej myśli i wierzę, że w ciągu kilku najbliższych dni zakończymy rozmowy, ku zadowoleniu obu stron – mówi popularny „Szabla”.

Wszystko wskazuje na to, że w Ślepsku na trzeci sezon pozostanie też Wojciech Winnik, atakujący, kapitan drużyny. Zainteresowani grą w Suwałkach są też trzej inni siatkarze znani kibicom znad Czarnej Hańczy. – Rozmowy z kandydatami do gry w naszym klubie trwają i przed ich definitywnym zakończeniem nie chcemy zdradzać nazwisk zawodników. Prowadzimy też rozmowy z kandydatami na drugiego trenera – informuje Piotr Krasko, wiceprezes Ślepska. – Skład drużyny i nazwisko drugiego trenera powinniśmy znać do końca czerwca.

W kręgu zainteresowań Ślepska na II trenera był Mateusz Mielnik, ale otrzymał on propozycję pozostania w występującym w PlusLidze BBTS-ie Bielsko-Biała i współpracy z nowym trenerem tego zespołu Piotrem Gruszką.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved