Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Sołodkowicz z Legionowa przenosi się do Sulechowa

Anna Sołodkowicz z Legionowa przenosi się do Sulechowa

fot. Mirosław Stroński

Bardzo mocny zespół na przyszły sezon buduje Zawisza. Działacze z Sulechowa po Marcie Szymańskiej zakontraktowali kolejną zawodniczkę z orlenligowym doświadczeniem. Mowa o byłej skrzydłowej Siódemki SK banku Legionovii, Annie Sołodkowicz.

Włodarze klubu z lubuskiego nie zasypiają gruszek w popiele. Ich celem bez wątpienia jest zbudowanie drużyny, która w przyszłym sezonie będzie znajdować się w czołówce zaplecza ekstraklasy. Pierwszy „transferem” zeszłorocznego beniaminka I ligi kobiet było zatrudnienie w charakterze dyrektora sportowego Mariusza Wiktorowicza, który przed rokiem do ORLEN Ligi wprowadził Chemika Police. Tymczasem jako pierwsza kontrakt z Zawiszą podpisała australijska środkowa, Katarina Osadchuk. Po niej z Murowanej Gośliny przeszła Żaneta Baran, a w zeszłym tygodniu klub poinformował o zakontraktowaniu występującej przez ostatnie dwa lata w BKS-ie Bielsko-Biała, Marcie Szymańskiej.

Teraz klub potwierdził kolejny transfer zawodniczki występującej w ORLEN Lidze. Mowa o Annie Sołodkowicz, trzydziestoletniej skrzydłowej z Gdańska, która pierwsze siatkarskie kroki stawiała w miejscowej Gedanii, skąd przeszła do Trefla Sopot. Ostatnie cztery sezony Sołodkowicz spędziła w Legionovii Legionowo, z którą jako czołowa zawodniczka awansowała najpierw do I ligi, a następnie do ekstraklasy, w której zespół z Mazowsza gra od dwóch lat. – Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę występowała w barwach Zawiszy Sulechów. To dobry klub, który stawia sobie wysokie wymagania. To bardzo mi odpowiada, gdyż sama jestem bardzo ambitną osobą i mocno wierzę, że wspomogę zespół, aby w przyszłym roku awansował do ORLEN Ligi – powiedziała nowa przyjmująca Zawszy Sulechów.

Sołodkowicz bardzo się cieszy, że będzie miała okazję grać i trenować z Martą Szymańską. – Nie ukrywam, że informacja o zakontraktowaniu Marty bardzo mnie ucieszyła. Obie poznałyśmy się jeszcze na Wybrzeżu i od razu bardzo polubiłyśmy. Wierzę, że doskonale będziemy się dogadywać – powiedziała siatkarka, która w Sopocie trenowała pod okiem Marka Mierzwińskiego. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved