Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Szałański: Jestem spragniony nowych przeżyć

Adam Szałański: Jestem spragniony nowych przeżyć

fot. archiwum

- Pekpol Ostrołęka to nowy rozdział, nowe wyzwania i szczerze mówiąc - nie mogę doczekać się już przyszłego sezonu - powiedział młody rozgrywający, Adam Szałański, który w przyszłym sezonie bronić będzie barw Energi Pekpol Ostrołęka.

Adam Szałański jest wychowankiem Skry Bełchatów, w jej barwach występował w rozgrywkach Młodej Ligi, a jest to 21-letni rozgrywający o bardzo dobrych warunkach fizycznych (199 cm wzrostu). Sezon, który niedawno dobiegł końca, był dla niego pierwszym na parkietach pierwszoligowych, a w krakowskim AGH 100RK AZS o miejsce w składzie walczył z Jakubem Kośkiem. – Ten sezon był na pewno zwariowany i nierówny. Na początku ciężko było nam wejść na właściwe tory i osiągać wyniki, które by nas zadowalały. Mieliśmy duży problem z własną grą, często popełnialiśmy dużo błędów własnych, mimo że w innych elementach niejednokrotnie wyglądaliśmy lepiej niż nasz przeciwnik. Z każdym kolejnym meczem zbieraliśmy bardzo cenne doświadczenie i wszystko zaczęło wyglądać lepiej, a każdy przeciwnik mógł się nas obawiać. Kilka razy udało się nam napsuć trochę krwi rywalom, którzy przed pojedynkiem z nami stawiani byli w roli faworyta. Niestety, końcówka sezonu zupełnie nie ułożyła się po naszej myśli, a ja do tej pory nie wiem, z czego to wynikało i czego w naszej grze zabrakło. Może troszkę zimnej głowy czy ogrania na tym poziomie rozgrywek – ocenił Szałański.

Mimo że sezon dla krakowskiego klubu nie był w pełni udany, a zakończył się spadkiem z ligi, dla młodych zawodników był świetną okazją do zbierania jakże cennego doświadczenia. – Doświadczenie, które zebrałem w tym sezonie, jest nieocenione i na pewno zaprocentuje w przyszłości. Bardzo dużo nauczyłem się przy trenerze Wojciechu Kaszy. Śmiało mogę powiedzieć, że pod względem sportowym obecnie jestem w innym miejscu niż rok temu. Bardzo cieszę się, że mogłem być częścią tej drużyny, bo wszyscy stanowiliśmy fajny zespół – powiedział rozgrywający. – Chciałbym też bardzo podziękować władzom AGH 100RK AZS Kraków za to, że zaufali mi i Kubie (Jakub Kosiek – przyp. red.), a także dali znakomitą możliwość rozwoju, mimo że stanowiliśmy najmłodszy duet rozgrywających w I lidze. Zawsze będę miło wspominał czas spędzony w Krakowie – dodał.

Od przyszłego sezonu Adama Szałańskiego będziemy mogli oglądać w Ostrołęce, gdzie o miejsce w wyjściowej szóstce walczył będzie z o wiele bardziej doświadczonym Piotrem Milewskim.Pekpol Ostrołęka to nowy rozdział, nowe wyzwania i szczerze mówiąc – nie mogę doczekać się już przyszłego sezonu. Na pewno zmiana otoczenia nie wpłynie na mnie negatywnie, bo jestem spragniony nowych przeżyć. O miejsce w pierwszej szóstce nie będzie łatwo i każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale nie zamierzam poddawać się bez walki. Doświadczenie, jakie ma Piotrek Milewski, to tylko plus, na pewno rywalizacja z nim, a także możliwość obserwowania jego gry pozytywnie wpłyną na poziom moich umiejętności. Mam nadzieję, że będzie to z korzyścią dla całego zespołu – zakończył Adam Szałański, nowy rozgrywający Energi Pekpol Ostrołęka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved