Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwsze przymiarki w Sparcie Warszawa

Pierwsze przymiarki w Sparcie Warszawa

fot. Tomasz Tadrała

MUKS Sparta Warszawa ma przed sobą kolejny sezon na zapleczu ORLEN Ligi. W stołecznym klubie dojdzie do wielu zmian, zarówno na boisku, jak i na ławce szkoleniowej. Partnerem zespołu będzie Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Zespół z warszawskich Bielan tuż po zakończonym sezonie pożegnał się z Jackiem Pasińskim, który przez ostatnie półtora sezonu prowadził zespół seniorski wraz z drużynami młodzieżowymi. Pasińskiego, który w rodzinnej Łodzi będzie prowadzić w Młodej ORLEN Lidze Budowlanych Łódź, na ławce trenerskiej zastąpiła Agata Szustowicz. Wiele wskazuje na to, że Klaudia Alagierska, świetnie zapowiadająca się młoda środkowa, przejdzie do pobliskiego Legionowa. Jej szlakiem podąży też utalentowana skrzydłowa, Monika Bociek, a Angelika Bulbak prowadzi rozmowy z beniaminkiem z Węgrowa.

Władze Sparty prowadzą rozmowy z dwoma rzeszowiankami, które w zeszłym sezonie wraz z Developresem wywalczyły awans do ORLEN Ligi. Mowa o pochodzącej z Grudziądza Izabeli Cieśnik oraz przyjmującej Gabrieli Mazur. Niewykluczone, że na Lindego trafi Sylwia Pilarek, akademicka wicemistrzyni Europy oraz rozgrywająca Nike Ostrołęka, która pracowała pod okiem Agaty Szustowicz w zespole AZS-u LSW Warszawa. Klub ze stolicy interesuje się również skrzydłową ŁKS-u Łódź, Gabrielą Borawską.

Spartanki nawiązały współpracę z Akademią Finansów i Biznesu Vistula, której zalążek można było zobaczyć podczas podczas niedawno rozegranego meczu towarzyskiego z reprezentacją Litwy. – Od dawna szukaliśmy możliwości otwierającej ciekawe opcje dla siatkarek kończących wiek juniorki – powiedział Zygmunt Chajzer, wiceprezes Sparty Warszawa. – Współpraca z AFiB Vistula to idealne rozwiązanie. Nasze siatkarki otrzymają szansę bezpłatnego studiowania na jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w kraju, rzecz jasna również bronienia jej barw w rozgrywkach akademickich – dodał.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved