Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Baden Masters: Triumf Austriaczek, brąz Finek

Baden Masters: Triumf Austriaczek, brąz Finek

fot. archiwum

Zmagania czołowych par na austriackich piaskach zmierzają do końca. W meczu finałowym duet Schwaiger D./Schwaiger S. z Austrii pokonał Hiszpanki Liliana/Baquerizo. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyły natomiast Finki.

W półfinałowych meczach obyło się bez niespodzianki. Jako pierwsze na boisku zameldowały się Liliana i Baquerizo z Hiszpanii oraz Holenderki – Meppelink/Van Iersel. Turniejowe jedynki nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek. O ile pierwsza partia do pewnego momentu rozgrywana była na styku i żadna z ekip nie była w stanie wypracować chociażby kilkupunktowej przewagi, o tyle kluczowe okazały się obrony Hiszpanek w końcówce partii. Liliana i Baquerizo dzięki kolejnym kontratakom znalazły się w nieco lepszej sytuacji, ostatecznie wygrywając 21:18. Nieco inaczej wyglądała odsłona druga, w której Meppelink i Van Iersel nie zdołały już tak długo dotrzymywać kroku rywalkom, czujność na siatce pomogła Hiszpankom w wypracowaniu prowadzenia. Kontrolując sytuację na boisku, turniejowa jedynka tym razem wygrała pewnie 21:15. Tym samym po niespełna 40 minutach duet z Hiszpanii, wygrywając 2:0, awansował jako pierwszy do finału turnieju.

Chwilę późnej do walki przystąpiły reprezentujące gospodarzy Schwaiger D./Schwaiger S. oraz Finki – Nyström Er./Nyström Em. Drugi półfinał był bardziej emocjonujący i obfitujący w zwroty akcji. Pewniej zmagania rozpoczęły siatkarki z Finlandii, efektywne zagrania w ataku i widowiskowe obrony pozwoliły turniejowej piątce zdominować przeciwniczki i wygrać do 14. Podenerwowane takim obrotem spraw Austriaczki w partii kolejnej nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł, przystępując do ataku od pierwszej piłki. Odsłona druga miała podobny przebieg do partii premierowej, z tym że przy zmianie ról. Utrzymując kontrolę nad sytuacją, gospodynie wygrały 21:15. Tym samym drugiego finalistę musiał wyłonić tie-break. Ostatecznie obyło się bez niespodzianki, rozstawiony z dwójką duet Schwaiger D./Schwaiger S. nie pozwolił rywalkom z Finlandii na zbyt wiele, grając pewnie i nie marnując szans w ataku. Wygrywając 15:8 i całe spotkanie 2:1, to Austriaczki awansowały do finału, gdzie zmierzą się z duetem z Hiszpanii.

Schwaiger D./Schwaiger S. AUT [2] – Nyström Er./Nyström Em. FIN [5] 2:1
(14:21, 21:15, 15:8)Liliana/Baquerizo ESP [1] – Meppelink/Van Iersel NED [3] 2:0
(21:18, 21:15)


Spotkanie o brązowy medal pomiędzy duetami Meppelink/Van Iersel i Nyström Er./Nyström Em. nie odbyło się, ze względów zdrowotnych duet z Holandii zrezygnował z rozgrywania spotkania. Tym samym brązowy medal turnieju i miejsce na najniższym stopniu podium przypadło parze z Finlandii.


Po półfinałach wydawało się, że w lepszej sytuacji przed decydującym meczem będą Hiszpanki, Austriaczki nie zamierzały jednak składać broni. Już pierwsze akcje decydującego starcia zapowiadały emocjonującą walkę. Efektowne obrony i wymiana sił w ataku już od pierwszych akcji uniemożliwiały wskazanie faworyta meczu. Gra na styku trwała praktycznie przez całą partię. Na przestrzeni partii premierowej żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyższego prowadzenia, o ostatecznym rozstrzygnięciu decydowały szczegóły. Więcej zimnej krwi zachowały Austriaczki, wygrywając 23:21. Odsłona druga nie była już tak wyrównana, duet Schwaiger D./ Schwaiger S. nie pozostawił rywalkom złudzeń, rozpoczynając od silnego uderzenia w ataku, niemal bezradne Hiszpanki mimo prób wybronienia kolejnych zagrań nie były w stanie wyprowadzać skutecznych kontr w ataku. Poczynania obu ekip znalazły swoje odzwierciedlenie w końcowym wyniku, tym razem Austriaczki utrzymały znaczne prowadzenie, wygrywając 21:14.

Liliana/Baquerizo ESP [1] – Schwaiger D./Schwaiger S. AUT [2] 0:2
(21:23, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved