Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Baden Masters: Rewelacyjni Polacy ze złotymi medalami

Baden Masters: Rewelacyjni Polacy ze złotymi medalami

fot. archiwum

W turnieju Baden Masters nie było mocnych na Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Polacy przeszli przez turnieju jak burza, nie stracili nawet seta, a po pokonaniu w półfinale Niemców i w finale Austriaków stanęli na najwyższym stopniu podium.

Jak się okazało, Polacy w półfinałowym starciu zmierzyli się z duetem Holler/Schröder. Dość szybko nasza dwójka narzuciła swój styl gry i odskoczyła przeciwnikom. Niemcy nie mogli znaleźć sposobu na skutecznie grających biało-czerwonych i wydawało się, że w partii premierowej za bardzo nie powalczą. Nawet gdy od stanu 14:9 niemieccy gracze zdobyli trzy oczka, to Grzegorz z Mariuszem nie pozwolili im za bardzo rozwinąć skrzydeł i na tym starania rywali się skończyły. Polski duet nie grał widowiskowo, ale za to bardzo skutecznie i po uderzeniu Prudla miał piłkę setową (20:14). Choć Niemcy starali się jeszcze walczyć, wykorzystali dwie kontry, to jednak nie byli w stanie za długo opierać się biało-czerwonym, a partię zakończyła ich zepsuta zagrywka.

Kolejną odsłonę rozpoczął efektowny blok Prudla, chwilę później z kontry uderzył Fijałek (2:0). Prudel nadal szalał w bloku i przy wyniku 6:1 o czas poprosili rywale. Przewaga naszej dwójki wzrosła do siedmiu oczek, ale po skutecznych kontrach Niemcy zbliżyli się na 6:9. Choć przeciwnicy grali coraz agresywniej, to kilkupunktowa nadwyżka naszego duetu utrzymywała się cały czas (12:7), a Prudel nadal był nie do przejścia na siatce (17:11, 19:12). Niemcy jeszcze zrywami starali się walczyć i po skutecznym bloku tracili pięć punktów (14:19), ale nie byli w stanie przeciwstawić się bardziej, a Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pewnie awansowali do finału turnieju w Baden. W nim zmierzą się jeszcze dziś z parą gospodarzy – Doppler/Horst.

Fijałek/Prudel POL [3] – Holler/Schröder GER [16] 2:0
(21:17, 21:15)
 

W finale nasi reprezentanci nie mieli łatwego zadania, tym bardziej że cały stadion główny dopingował ich rywali, którzy objęli prowadzenie 2:0, które jednak sprytnym zagraniem od razu zniwelował Fijałek. Obie pary od początku starały się grać kąśliwą zagrywką, a pomogło to Polakom wyjść na prowadzenie 4:3. W kolejnych akcjach toczyła się już zacięta walka punkt za punkt, a oba duety zdobywały oczka po swoich dobrych akcjach, starając się wyeliminować błędy. Gdy Doppler wykorzystał kontrę, rywale powrócili na prowadzenie 10:9, ale nie na długo, bowiem po przerwie technicznej biało-czerwoni odskoczyli na 12:10. Im bliżej końca, tym Fijałek z Prudlem grali coraz pewniej, a skuteczna kontra tego drugiego wyprowadziła polską dwójkę na prowadzenie 18:15. Jego as serwisowy dał Polakom pierwszą piłkę setową (20:16), nasi plażowicze skończyli partię wynikiem 21:18.

Na początku seta drugiego lekko przeważać zaczęli Austriacy, ale tylko na chwilę, bo później to nasza dwójka przewodziła (6:4). Gospodarze starali się gonić polski duet, ale Mariusz z Grzegorzem skutecznie odpierali ich ataki i m.in. po kontrze Prudla prowadzili już 13:8. Przeciwnikom nie pomogły nawet dobre akcje w bloku na Prudlu, po których zbliżyli się na 12:14. Ten z kolei szybko zrewanżował się tym samym (17:13), niedługo potem uderzając jeszcze sprytnie z przechodzącej (19:14). Wtedy Fijałek dołożył kontrę i nasza dwójka miała pierwszą okazję na zakończenie meczu. W tym pomogli im rywale, a Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel okazali się najlepsi w Baden Masters.

Doppler/Horst AUT [4] – Fijałek/Prudel POL [3] 0:2
(18:21, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved