Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wietrzenie siedleckiej szatni – tylko 4 graczy zostaje w KPS-ie

Wietrzenie siedleckiej szatni – tylko 4 graczy zostaje w KPS-ie

fot. archiwum

W szeregach KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS dojdzie do sporej rewolucji kadrowej. Z wicemistrza I ligi odeszło aż ośmiu zawodników, a w jego barwach wciąż mają grać czterej siatkarze, którzy zajęli drugie miejsce w minionym sezonie.

Miniony sezon był bardzo udany dla siedleckiej drużyny, co spowodowało, że poszczególni zawodnicy dostali sporo ciekawych ofert z klubów I ligi, a nawet z PlusLigi. KPS nie był w stanie przebić tych propozycji finansowo, więc z wicemistrzem zaplecza elity pożegnało się aż ośmiu zawodników. Damian Sobczak przeniósł się do Campera Wyszków, Piotr Milewski wybrał ofertę Energi Pekpol Ostrołęka, a Damian Schulz wrócił do Trefla Gdańsk. Z klubu odeszli także – Mateusz Jasiński, Radosław Zbierski, Mateusz Przybyła, Karol Rawiak i Tomasz Kowalski. Zatem trener Gerymski będzie musiał niemal od początku budować drużynę i scalać jej poszczególne formacje. W KPS-ie w kolejnym sezonie na pewno zobaczymy: Arkadiusza Żakietę, Tomasza Stańczuka, Mariusza Pruskiego i Pawła Rejowskiego. Wychodzi więc na to, że ostatni z wymienionych zawodników będzie najdłużej związany z siedleckim zespołem, bowiem w jego barwach zagra przynajmniej w pięciu sezonach.

Na razie umowy z nowymi zawodnikami nie zostały jeszcze podpisane. Wciąż trwają rozmowy z kandydatami do gry w szeregach wicemistrza I ligi. Pewne jest, że trafią do niego młodzi i utalentowani siatkarze, którzy otrzymają okazję dalszego rozwoju pod skrzydłami trenera Gerymskiego i zbierania cennego doświadczenia na coraz silniejszym zapleczu elity.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved