Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Krispolu Września budują skład na nowy sezon

W Krispolu Września budują skład na nowy sezon

fot. Dawid Spychalski / krispolwrzesnia.pl

Po udanym sezonie Krispolu na zapleczu ekstraklasy włodarze ekipy z Wielkopolski zaczynają działać na rynku transferowym. We Wrześni w nowym sezonie wciąż grać będzie Witold Chwastyniak, Damian Dobosz i Krystian Kempiński. Klub pozyskał nowego libero.

Krispol Września na starcie sezonu 2013/2014 był jednym z czterech beniaminków w I lidze mężczyzn. Jak pokazały rozgrywki, ekipa z Wielkopolski była najmocniejszym spośród całej czwórki pierwszoroczniaków na zapleczu ekstraklasy. Siódme miejsce po fazie zasadniczej w obliczu obrony przed spadkiem beniaminków z Tychów, Krakowa i Świdnika było wynikiem świetnym. Wrześnianie mogli osiągnąć jeszcze więcej, ponieważ w ćwierćfinale I ligi byli o krok od sprawienia ogromnej sensacji i wyeliminowania jednego z faworytów – Cuprum Mundo Lubin. Koniec końców Krispol przegrał po pięciu spotkaniach i musiał zadowolić się siódmą lokatą.

Dobre wyniki zespołu utwierdziły wrzesińskich działaczy, iż skład personalny zespołu oraz jego opiekun, Marek Jankowiak, sprawdzili się w warunkach bojowych i potrzebne są jedynie drobne korekty. Pierwszą ważną decyzją podjętą przez działaczy Krispolu na początku maja było przedłużenie na kolejny rok umowy z trenerem Jankowiakiem. Po tej informacji z klubu popłynęły decyzje o zakończeniu współpracy z trójką zawodników – atakującym Pawłem Gajowczykiem, środkowym Kacprem Bielickim i libero Michałem Dębcem. Niedawno do tego grona dołączył też przyjmujący Jakub Rohnka, który również musi rozglądać się za nowym pracodawcą.

Okres ciszy w doniesieniach transferowych z Wrześni trwał niemal przez cały maj. Dopiero w czwartek pojawiły się pierwsze ważne informacje na temat kształtu drużyny w sezonie 2014/2015. Nowymi kontraktami z Krispolem związała się trójka filarów drużyny: Witold Chwastyniak, Damian Dobosz i Krystian Kempiński. Pierwszy z nich to doświadczony 35-letni środkowy, który w czasie swojej kariery reprezentował barwy m.in. Trefla Gdańsk, Jokera Piła czy Gwardii Wrocław. Drugi, Damian Dobosz, to urodzony w 1992 roku wychowanek Jastrzębskiego Węgla, który do Wrześni przyszedł z Milicza. Ostatni z wymienionej trójki, Kempiński, to rozgrywający urodzony w 1980 roku we Wrześni.Nową postacią w drużynie będzie libero Sebastian Tylicki. 25-latek związał się z Krispolem roczną umową, a na swoim koncie ma występy m.in. w Cuprum Lubin. W minionych rozgrywkach wywalczył wraz z KS-em Chełmża awans do II ligi mężczyzn.

Kolejne nazwiska siatkarzy, którzy będą ubierać przez najbliższy rok koszulki Krispolu, będą podawane w najbliższych dniach.

źródło: inf. własna, krispolwrzesnia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved