Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux Volley Masters: Rosja i Niemcy również w półfinale

Montreux Volley Masters: Rosja i Niemcy również w półfinale

Do zespołów Chin i USA, które już wczoraj wywalczyły sobie awans do półfinału Montreux Volley Masters dołączyły dziś drużyny Rosji i Niemiec. Rosjanki po wygranej 3:0 ze Szwajcarią lepszym bilansem małych punktów wyprzedziły Brazylię.

W ostatnim meczu grupy A siatkarskiego turnieju Volley Masters w Szwajcarii Rosjanki pewnie pokonały zespół gospodyń i tym samym awansowały do półfinału. „Sborna” w końcowej klasyfikacji w grupie wyprzedziła lepszym bilansem małych punktów reprezentację Brazylii, a ustąpiła tylko Chinkom. Szwajcarki tylko w pierwszym secie stawiły opór rywalkom, jednak od stanu 17:17 to „Sborna” zaczęła dyktować warunki na parkiecie, czego wynikiem była wygrana do 19. W kolejnych dwóch partiach gospodynie popełniały zbyt wiele błędów własnych, by myśleć o wygranej. Rosjanki pewnie wygrały do 13 i 15 i ku rozpaczy siedzących na trybunach siatkarek Brazylii zapewniły sobie udział w sobotnim półfinale.

grupa A:
Rosja – Szwajcaria 3:0
(25:19, 25:13, 25:25)

Rosja: Zariażko (10), Kutiukowa (9), Szczerban (16), Kosjanienko (3), Małych (10), Szliachowaja (10), Malowa (libero) oraz Nowik i Fetisowa
Szwajcaria: Marbach, Schauss (5), Stocker (3), Wigger (13), Granvorka (3), Van Roij (5), Dalliard (libero) oraz Steinemann (2), Matter, Widmer i Unternaher (3)

1. Chiny        3 6 pkt. 8:5
2. Rosja        3 6 pkt. 8:5
3. Brazylia     3 6 pkt. 8:5
4. Szwajcaria   3 0 pkt. 0:9

Mecz pomiędzy Niemkami a reprezentacją Japonii w ostatnim dniu rozgrywek grupowych Montreaux Volley Masters był jednocześnie meczem o awans do półfinału. Oba zespoły po dwóch spotkaniach miały na swoim koncie po trzy punkty i wiadomo było, że zwycięzca zgra o medale. Niemki rozpoczęły to spotkanie bardzo dobrze, sprawiając rywalkom sporo problemów swoimi atakami. Słynące z dobrej gry obronnej Japonki nie były w stanie zatrzymać świetnie dysponowanej Małgorzaty Kozuch, a Mareen Apitz doskonale rozgrywała piłki, gubiąc blok rywalek. Niemki zdecydowanie wygrały pierwszego seta do 15, w drugim jednak nie było już tak łatwo. Podopieczne trenera Masayoshi Manabe rzuciły się do walki, jednak w zaciętej końcówce znów musiały uznać wyższość siatkarek zza naszej zachodniej granicy. To było wszystko, na co dziś było stać zespół z Azji. W trzecim secie Niemki szybko wypracowały sobie sporą przewagę (15:9), której nie oddały już do końca i po raz pierwszy w historii turniejów w Montreaux awansowały do półfinału, w którym zmierzą się z reprezentacją Chin.

grupa B:
Niemcy – Japonia 3:0
(25:15, 27:25, 25:16)

Niemcy: Brinker (15), Karg (11), Furst (7), Beier (7), Kozuch (18), Apitz (2), Durr (libero) oraz Weiss, Lippmann i Geerties
Japonia: Shoji (3), Tako, Takahashi (2), Inoue (10), Ono (4), Uchiseto (10), Miyamoto (libero) oraz Takada (1), Imamura (5), Fujita (2), Hiramatsu (2) i Tsutsui (libero)

Siatkarki USA z kompletem zwycięstw wygrały grupę B, w ostatnim meczu deklasując wręcz reprezentację Dominikany w trzech krótkich setach. Amerykanki po wyrównanym początku pierwszego seta prowadziły 8:7, potem jednak rywalki nie były w stanie oprzeć się ich skutecznym atakom. Siatkarki z Karaibów doprowadziły wprawdzie jeszcze do wyrównania 18:18, ale potem straciły pięć kolejnych piłek i ostatecznie przegrały do 19. Zrozpaczone przegraną końcówką pierwszej partii Dominikanki w ogóle nie podjęły walki w drugim secie. W ataku szalała Kelsey Robinson, która raz po raz umieszczała piłkę w boisku przeciwniczek i reprezentantki Stanów Zjednoczonych wygrały szybko i zdecydowanie do 11. Obraz gry nie uległ zmianie w trzeciej partii, na boisku Amerykanki dyktowały warunki gry, a ich przewaga się powiększała. Ostatecznie TeTori Dixon zakończyła trzeciego seta wynikiem 3:0 i reprezentacja USA zagra w sobotnim półfinale z Rosją.

USA – Dominikana 3:0
(25:19, 25:15, 25:14)

USA: Dixon (7), Thompson (1), Adams (10), Hildebrand (10), Robinson (13), Hill (9), Hagglund N. (libero) oraz Paolini (1), Davis (libero), Newcombe (2), Faucette (4) i Hagglund J. (2)
Dominikana: Vargas (3), Fersola (4), Marte Frica (1), Peña (5), Mambru (9), Martinez (6), Castillo (libero) oraz Arias Perez, Rivera i Binet

1. USA            3 9 pkt. 9:1
2. Niemcy         3 6 pkt. 7:3
3. Japonia        3 3 pkt. 3:6
4. Dominikana     3 0 pkt. 0:9