Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konstantin Cupković: Vital Heynen przekonał mnie w 5 minut

Konstantin Cupković: Vital Heynen przekonał mnie w 5 minut

fot. archiwum

Przed sezonem 2014/2015 do zespołu z Bydgoszczy trafił Konstantin Cupković. Dla serbskiego siatkarza będzie to druga przygoda z PlusLigą. - Po odejściu z Romy sportowe szczęście mnie opuściło i czuję, że teraz nadszedł mój czas, by zabłysnąć - powiedział.

Jak czujesz się jako srebrny medalista włoskiej ligi?

Konstantin Cupković: – To ogromna satysfakcja być w dwójce najlepszych drużyn we Włoszech. Oczywiście byłoby lepiej, gdybyśmy wygrali, ale taki jest sport. Jeśliby spojrzeć wstecz, nasza drużyna i ja jesteśmy dumni, ponieważ daliśmy z siebie wszystko. Według mnie to Copra Piacenza była najsilniejszą drużyną we Włoszech i już kwalifikacja do fazy play-off była dla nas jak finał. I udało nam się! To była wielka niespodzianka i jako grupa rośliśmy w siłę z meczu na mecz. Nie lubię mówić o indywidualnych graczach, ale Alex Atanasijević zagrał naprawdę znakomicie.

Gdzie teraz można cię spotkać? Odpoczywasz po sezonie?– W tej chwili jestem u siebie w domu, spędzam czas z moją rodziną, przyjaciółmi, relaksuję się tak bardzo, jak to tylko możliwe, bo czas wolny leci bardzo szybko. I oczywiście zawsze rozpoczynam przygotowania półtora miesiąca przed sezonem, więc lato skończy się w mgnieniu oka.

Wracasz do polskiej ligi po roku. Tęskniłeś za naszym krajem?

– Polska to od kilku lat szczególne miejsce do gry w siatkówkę. Właściwie to nawet nie wiedziałem, jak bardzo za nią tęsknię. Gratulacje dla mojej byłej drużyny za pierwsze miejsce! Bełchatów zasługuje na to, by zawsze grać w finale i być wśród czterech najlepszych drużyn w Europie.

Dlaczego właśnie Bydgoszcz? Jak duże znaczenie miała osoba trenera Vitala Heynena w podjęciu decyzji o przenosinach do Transferu?

– Widzę siebie w Bydgoszczy jako nową kartę w mojej karierze, ponieważ po odejściu z Romy sportowe szczęście w jakimś sensie mnie opuściło i czuję, że teraz nadszedł mój czas, by zabłysnąć. Tak więc trener Vital przekonał mnie w 5 minut, dlaczego przyjście do nowego zespołu jest dla mnie ważne i określił moją rolę. Szczerze mówiąc, pewną część rozmowy z nim wolałbym zachować dla siebie, ale mogę obiecać coś fanom: to, że będą mogli oglądać fenomenalną siatkówkę aż do ostatniego punktu i że zobaczą nowego Cupko.

Jakie cele stawiasz przed sobą w kontekście gry Bydgoszczy?

– W tej chwili nie jestem w stanie określić naszych celów na przyszły sezon. Prywatnie w ciągu całej mojej kariery w prawie każdych zawodach grałem o pierwsze miejsce… Zobaczymy, jak będziemy się rozwijać jako drużyna. Wiem, że jesteśmy silni i musimy umieścić mnóstwo małych rzeczy na odpowiednich miejscach, żebyśmy byli niezwykle konkurencyjni.

*rozmawiała Anna Falk (transferbydgoszcz.pl)

źródło: transferbydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved