Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > K. Ignaczak: Z Brazylią nie wolno wypuszczać takich sytuacji z rąk

K. Ignaczak: Z Brazylią nie wolno wypuszczać takich sytuacji z rąk

fot. Joanna Skólimowska

Po zakończonych awansem eliminacjach do ME 2015 kadra Polski rozpoczęła bój w Lidze Światowej. W pierwszym meczu Polacy przegrali z Brazylią 0:3, ale nie mają się czego wstydzić. - Jestem dumny z tego, jak zaprezentowali się moi zawodnicy - uznał Antiga.

Po premierowym spotkaniu reprezentacji Polski w Lidze Światowej 2014 można mieć pewien niedosyt. Odmłodzona kadra biało-czerwonych miała swoje okazje na urwanie chociaż seta grającym praktycznie w optymalnym składzie Brazylijczykom. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 0:3, i choć gra naszych kadrowiczów pozostawiała trochę do życzenia, to z ich występu można być zadowolonym. Takiego zdania jest trener Stephane Antiga.Oczywiście jestem smutny z powodu porażki, ale dumny z tego, jak zaprezentowali się moi zawodnicy. Mamy bardzo młody zespół, bo wielu z naszych podstawowych graczy ma teraz kontuzje czy odpoczywa. Wielu siatkarzy grało po raz pierwszy w życiu w takiej atmosferze. Mimo wszystko mieliśmy szanse, by ten mecz rozstrzygnąć na naszą korzyść. Myślę, że w piątek zaprezentujemy się jeszcze lepiej – podsumował selekcjoner biało-czerwonych.

Dwie porażki z Włochami 1:3 oraz niezbyt pewna i przekonywująca wygrana Brazylijczyków nad rezerwowym składem Polski nie napawa optymizmem graczy kanarkowych. Oszczędnych w pochwałach był kapitan Canarinhos, Bruno Rezende, który na plus zaliczył jedynie agresję, którą pokazał jego zespół. – Zagraliśmy nareszcie bardziej agresywnie. Nie można jednak teraz nas chwalić za zwycięstwo, bo nadal mamy wiele elementów, które należy poprawić. Ważne było, by triumfować i to na własnym terenie – uznał rozgrywający.

Dobrej myśli przed piątkowym spotkaniem był także Krzysztof Ignaczak. Libero przyznał, że wierzy w lepszą dyspozycję zespołu podczas drugiego pojedynku z reprezentacją Brazylii. – Pierwszy i drugi set były bardzo wyrównane i mogliśmy to wygrać. Jak się gra z Brazylią, nie wolno wypuszczać takich sytuacji z rąk. Jestem przekonany o tym, że w piątek zagramy lepiej.źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved