Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czas pożegnań w Cuprum Lubin

Czas pożegnań w Cuprum Lubin

fot. archiwum

Oficjalne przyjęcie do grona klubów ekstraklasy wymusiło na włodarzach Cuprum Lubin znaczące wzmocnienie składu. Pierwszym krokiem działaczy z Dolnego Śląska było wywietrzenie lubińskiej szatni. Z beniaminkiem PlusLigi żegna się aż siedmiu graczy.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziów w sezonie 2013/2014 w I lidze wybrano zdecydowanych faworytów tych rozgrywek. Byli nimi gracze MKS-u Banimexu Będzin oraz Cuprum Mundo Lubin, które w swoich składach miały wielu zawodników z ekstraklasową przeszłością. O ile w sezonie zasadniczym te przewidywania się sprawdziły i będzinianie zajęli pierwszą lokatę, a lubinianie uplasowali się tuż za nimi, o tyle rozgrywki play-off już tego nie potwierdziły. Zawodnicy trenera Dacewicza w półfinale musieli uznać wyższość KPS-u Siedlce, natomiast Cuprum zostało w pięciu spotkaniach odprawione przez Campera Wyszków. Obu faworytom pozostała walka o brązowe medale. Mimo braku dwóch pierwszoligowych potęg w finale obu klubom udało się spełnić wszystkie wymagania dotyczące wejścia do PlusLigi i w nadchodzącym sezonie siatkarzy z Będzina i Lubina zobaczymy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju.

Awans do ekstraklasy niesie jednak ze sobą zmiany i powiew świeżego powietrza. Powiew ten był w Lubinie na tyle mocny, iż porwał z szatni aż siedmiu siatkarzy. W PlusLidze w barwach Cuprum na pewno nie zagra dwójka obcokrajowców: czeski rozgrywający Ondrej Boula oraz słowacki środkowy Peter Kasper. Ich przygoda w zespole miedziowych zakończyła się po jednym sezonie. Koszulki Cuprum nie będzie także zakładał 21-letni Michał Białecki, który zdecydował się studia przedłożyć nad siatkarską karierę w Lubinie. Po trzech sezonach z Lubina odchodzą przyjmujący Maciej Kordysz oraz rozgrywający Krzysztof Antosik. Do tej grupy dołączyli także lubińscy „weterani”, a mianowicie Damian Dykas i Marcin Kozar. Pierwszy z nich, 28-letni Dykas, spędził w miedziowym mieście 7 lat, natomiast drugi o dwa lata więcej.

Teraz klubowych działaczy czeka czas wytężonej pracy, by zapełnić siedem wolnych miejsc w drużynie. Wygląda więc na to, że nadchodzące tygodnie będą niezwykle gorące, a klub z Lubina może być niezwykle aktywny na siatkarskim rynku transferowym.źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved