Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > SMS PZPS przenosi się z Sosnowca do Szczyrku

SMS PZPS przenosi się z Sosnowca do Szczyrku

fot. archiwum

To już pewne - od przyszłego sezonu Szkoła Mistrzostwa Sportowego PZPS dla siatkarek, która funkcjonowała w Sosnowcu, przenosi się do Szczyrku. W funkcjonowaniu SMS-ów nastąpi zapewne sporo zmian, nie tylko personalnych.

„Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, iż na mocy uchwały nr 149/2014 z dnia 6 maja 2014 roku Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął decyzję o przeniesieniu Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej mającej swą dotychczasową siedzibę w Sosnowcu do Szczyrku, gdzie funkcjonować będzie na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich od roku szkolnego rozpoczynającego się 1 września 2014 roku.”

To list prezesa PZPS-u Mirosława Przedpełskiego do dotychczasowego dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu Stanisława Binkiewicza. Oznacza to, że szkoła w Sosnowcu z końcem roku szkolnego zostanie zamknięta, a wszystkie uczennice przeniesione do odległego o 80 kilometrów Szczyrku. Tam na terenie COS Ośrodka Przygotowań Olimpijskich PZPS chce stworzyć swoim uczennicom lepsze warunki do nauki i uprawiania sportu.

Wiadomo już, że nowym dyrektorem SMS-u PZPS w Szczyrku będzie Grzegorz Wagner. Trenerzy dotychczas pracujący w Sosnowcu dostali wolną rękę w poszukiwaniu pracy z wyjątkiem Andrzeja Pecia, który przenosi się również do Szczyrku. Nie będzie on jednak prowadził reprezentacji młodzieżowej, bowiem zgodnie z nowymi założeniami trenerzy kadr narodowych nie powinni łączyć tej funkcji ze stanowiskiem trenera w SMS-ie. Oznaczać to może, że trener Grzegorz Kosatka, który prowadzi reprezentację Polski juniorek, nadal będzie sprawował tę funkcję. Nie wiadomo, czy siatkarki SMS-u Sosnowiec nadal będą uczestniczyć w rozgrywkach I ligi kobiet, czy też wzorem swoich kolegów z SMS-u Spała zagrają w nowo powstałych rozgrywkach Młodej Ligi stworzonych przez PLPS. Niewykluczone, że będą grać i tu, i tu.Sporo emocji budzi pomysł wykupywania kart zawodniczych uczniów i uczennic, które rozpoczynać będą naukę w SMS-ie w Spale i w Szczyrku. Pomysł, którym prezes Mirosław Przedpełski pochwalił się w jednym z programów telewizyjnych, ma sprawić, że kluby chętniej będą oddawały swoich zawodników do SMS-u, a związek będzie mógł odzyskać część pieniędzy przeznaczonych na ich szkolenie, dysponując potem kartami zawodniczymi. Siatkarze i siatkarki z SMS-u nie będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych, ale mają grać w rozgrywkach I lub II ligi szczebla centralnego i tam podnosić swoje umiejętności. Wszystkie szczegóły tego pomysłu nie są jeszcze znane, ale gdy zatwierdzi je zarząd PZPS-u, z pewnością rozjaśni sytuację.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved