Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Pięć zmian na Włochy po powrocie z Brazylii

LŚ: Pięć zmian na Włochy po powrocie z Brazylii

fot. pzps.pl

Biało-czerwoni na mecze LŚ do Brazylii udali się w mocno eksperymentalnym składzie. Do Włoch dolecieć ma pięciu nowych zawodników, ale jeszcze nie wiadomo, kogo zastąpią. - Na pewno nie przegramy tych spotkań już w szatni - twierdzi Fabian Drzyzga.

W poniedziałek wczesnym rankiem do Polski wróciła większość kadrowiczów, którzy dostaną teraz od tygodnia do dwóch wolnego. Ich młodsi koledzy otworzą siedemnasty sezon zmagań biało-czerwonych w Lidze Światowej. – Na tę chwilę plan jest taki, że najbardziej doświadczeni i zmęczeni po sezonie ligowym zawodnicy dostaną czas na odpoczynek. Mam na myśli Pawła Zagumnego, Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego, Piotra Nowakowskiego, Marcina Możdżonka, Bartka Kurka i Pawła Zatorskiego. Wiadomo, że teraz czeka nas męcząca i bardzo długa podróż do Brazylii, gdzie już w czwartek i piątek rozegramy mecze Ligi Światowej – podkreśla selekcjoner Stephane Antiga, który ze składu walczącego w kwalifikacjach do Euro 2015 zostawił w zespole tylko Fabiana Drzyzgę, Karola Kłosa, Grzegorza Boćka, Michała Ruciaka oraz Mateusza Mikę.

Zaskoczeniem jest pojawienie się w składzie Woickiego, który pierwotnie nie był do Ligi Światowej zgłoszony. – Kilkanaście dni temu dokonaliśmy zmiany i Woicki zastąpił w 22-osobowym składzie na Ligę Światową libero Damiana Wojtaszka – wyjaśnia rzecznik PZPS-u Janusz Uznański. Dodajmy, że zmiana była konieczna, bo nie wiadomo, w jakiej dyspozycji jest po ciężkiej kontuzji stawu skokowego Żygadło. Rozgrywający Zenitu Kazań nie wystąpił w żadnym meczu w sezonie ligowym i dopiero kilka tygodni temu wrócił do treningów.

Czy biało-czerwoni mają jakieś szanse w starciu z Canarinhos, biorąc pod uwagę fakt, że podopieczni Bernardo Rezende mocno trenują, a w pierwszej serii gier dwukrotnie przegrali u siebie z Włochami? – Nie wiem dokładnie, jakimi składami grali ostatnio Brazylijczycy i Włosi. My nie jedziemy w najsilniejszym zestawieniu, lecz to nie upoważnia nas do tego, byśmy położyli się na boisku przed wielką Brazylią. Musimy wyciągnąć z tego jak najwięcej, a może uda się wyrwać jakiś punkt czy zwycięstwo? Dla nas ta podróż jest szansą na zdobycie doświadczenia, dlatego musimy z niej wynieść najwięcej, ile się da – podkreśla Fabian Drzyzga, który kolejny raz dostanie szansę prowadzenia gry reprezentacji od pierwszej minuty. – Zawsze czuję się zaszczycony, gdy mogę zagrać w biało-czerwonych barwach, bez względu na to w jakim składzie i przeciwko komu. Mam nadzieję, że żaden z nas się nie podda i nie przestraszy się wielkiej Brazylii. Na pewno nie przegramy tych spotkań już w szatni – dodaje.Mecze z reprezentacją Włoch biało-czerwoni rozegrają 6 (w Bari) i 8 czerwca na Foro Italico w Rzymie. Na oba spotkania selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga zamierza znacząco wzmocnić skład w porównaniu z pierwszymi meczami w Brazylii (29 i 30 maja). Do Włoch mają z Polski dolecieć libero Paweł Zatorski, przyjmujący Bartosz Kurek i środkowy Piotr Nowakowski, którzy po turnieju kwalifikacyjnym mistrzostw Europy dostali wolne, oraz środkowy Łukasz Wiśniewski i rozgrywający Łukasz Żygadło, którzy wracają do gry po kontuzjach. Kogo zastąpią? Tego na razie nie wiadomo. Wiele będzie zależało od tego, co wydarzy się w Marindze. Antiga może zmienić plany w przypadku (odpukać) kontuzji któregoś z graczy.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved