Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwóch reprezentantów Polski juniorów blisko AZS Politechniki

Dwóch reprezentantów Polski juniorów blisko AZS Politechniki

fot. mlodaliga.pl

Reprezentanci Polski juniorów - rozgrywający Krzysztof Bieńkowski i przyjmujący Aleksander Śliwka - w przyszłym sezonie będą występować w warszawskiej Politechnice. Do finalizacji kontraktów jeszcze nie doszło, ale sprawa jest niemal przesądzona.

Reprezentanci Polski juniorów zostaną wypożyczeni do szóstej drużyny PlusLigi. 19-letni Krzysztof Bieńkowski ze Skry Bełchatów, 19-letni Aleksander Śliwka z Resovii. Obaj zawodnicy w tym sezonie z SMS-em Spała wygrali Młodą Ligę. Śliwka został wybrany najlepszym graczem rozgrywek. Pochodzący z Jawora przyjmujący uchodzi za jeden z największych talentów polskiej siatkówki na swojej pozycji. Z reprezentacją zdobył wicemistrzostwo Europy i brązowy medal mistrzostw świata w kategorii kadetów.

Śliwka z Bieńkowskim byli czołowymi postaciami juniorskiej drużyny Jacka Nawrockiego, która w kwietniowym turnieju eliminacyjnym wywalczyła awans do mistrzostw Europy. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe klubu trener Jakub Bednaruk musi budować zespół w oparciu o najzdolniejszych juniorów. Tak było przed rokiem z 19-letnim Arturem Szalpukiem, wychowankiem MDK-u, który był bohaterem spektakularnego debiutu w PlusLidze.

Dlatego blisko gry w drużynie z Ursynowa są kolejni juniorzy. Chodzi o gracza Metra Bartłomieja Lemańskiego. Środkowy, urodzony w 1996 roku, mierzy 212 cm i wróży mu się wielką karierę. Trener Metra Wojciech Szczucki mówi o nim, że za kilka lat może być polskim Dmitrijem Muserskim. Lemański jest objęty opieką przez Resovię, bo tak zakłada współpraca między klubami. Dlatego do Politechniki trafi na zasadzie wypożyczenia. Podobnie może być z 18-letnim przyjmującym Metra Pawłem Halabą. Nie ma pośpiechu, a przede wszystkim paniki. Ze sztabem szkoleniowym spokojnie pracujemy, sondujemy rynek transferowy. Mamy plan działania – mówi warszawa.sport.pl 38-letni szkoleniowiec.Więcej w serwisie warszawa.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved