Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dłuższa runda zasadnicza, krótsze play-off w PlusLidze

Dłuższa runda zasadnicza, krótsze play-off w PlusLidze

fot. archiwum

W związku z powiększeniem PlusLigi do 14 zespołów zmianie ulegnie nieco system rozgrywek. Runda zasadnicza będzie musiała pomieścić dodatkowo cztery nowe kolejki, zmianie ulegną zasady play-off. Rozgrywki powinny się zakończyć 2 maja.

14 drużyn będzie walczyło w sezonie 2014/2015 sezonie w PlusLidze o tytuł mistrza Polski. Decyzją Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej ekstraklasa siatkarzy została powiększona o dwa zespoły.

Do rywalizacji dopuszczone zostały Cuprum Lubin i MKS Banimex Będzin. Obie drużyny, mimo że żadna z nich nie została zwycięzcą rozgrywek w I lidze, bardzo chciały grać wśród najlepszych, a nade wszystko spełniły wymogi udziału w rozgrywkach PlusLigi. Cuprum ma mieć nawet 6-milionowy budżet, a MKS, który swoje mecze rozgrywać będzie w Sosnowcu, deklaruje budżet na poziomie 3,5 miliona zł.

Faza zasadnicza zostanie rozszerzona o cztery kolejki. Drużyny będą grać kilka razy w tygodniu. Terminarz będzie naprawdę napięty. Faza play-off ma się zmienić. W pierwszej rundzie zespoły z miejsc 1-8 mają grać tylko do dwóch, a nie jak do tej pory do trzech zwycięstw. Półfinały i finały toczyć się będą już do trzech zwycięstw, a zespoły mają grać po jednym meczu, nie dwa z rzędu, czyli gospodarz będzie się zmieniał co spotkanie. Zmianie ulegną także zasady walki o końcowe lokaty.Runda zasadnicza PlusLigi rozpocznie się 11 października, a zakończy 18 lutego. Tydzień później rozpoczną się rozgrywki play-off. Ostatni mecz finału zaplanowano na 2 maja. 21 i 22 lutego rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Polski.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved