Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Anapa Open: Polacy nie przebrnęli przez kwalifikacje

Anapa Open: Polacy nie przebrnęli przez kwalifikacje

fot. archiwum

Trzy polskie pary wystartowały w kwalifikacjach do turnieju World Tour w Anapie. Po pierwszych starciach do drugiej rundy awansowały dwa duety. Popek/Pełka już po pierwszym pojedynku pożegnali się z zawodami. W drugiej rundzie odpadły dwie kolejne pary.

W turnieju kwalifikacyjnym wystartowały trzy polskie duety, jednak wyższe rozstawienie pary Kosiak/Rudol pozwoliło Polakom ominąć grę w pierwszej rundzie i od razu nasza dwójka znalazła się w kolejnym etapie kwalifikacji. Na boisko wybiegli, jako pierwsi, Dawid Popek i Paweł Pełka. Biało-czerwoni stoczyli dość wyrównany pojedynek, grając momentami bardzo dobrze, ale dużo większa ilość błędów własnych, zwłaszcza w końcówkach setów, uniemożliwiła im walkę. W obu partiach sytuacja wyglądała bardzo podobnie, a nasz duet przegrał cały pojedynek z tureckim teamem Durgut/Özbek w dwóch setach.

Łatwej przeprawy w pierwszej rundzie kwalifikacji nie miała także para Bryl/Kujawiak. Po drugiej stronie siatki stanęli bowiem plażowicze z Kazachstanu – Pustynnikow/Bogatu. Z Kazachami inne polskie pary miały okazję spotkać się już wcześniej w rozgrywkach młodzieżowych. O rok starsi rywale postawili Michałowi i Kacprowi ciężkie warunki, zwłaszcza w pierwszej partii. Choć nasi reprezentanci grali swoją siatkówkę, przydarzały im się krótkie przestoje, przez co do głosu dochodzili przeciwnicy. To oni też odskoczyli na kilka punktów, co ułatwiło im wygraną w partii premierowej. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła. Michał Bryl i Kacper Kujawiak zaczęli grać skuteczniej, mocniej uderzali z pola zagrywki, nie marnowali swoich szans w ataku. Z tonu spuścili natomiast rywale, co zaowocowało dość łatwą wygraną. W tie-breaku było już różnie, ale konsekwentna gra do ostatniej piłki polskiej pary pozwoliła biało-czerwonym triumfować.

W meczach o awans do turnieju głównego w Anapie rywalami Kosiaka i Rudola byli Włosi, natomiast duet Bryl/Kujawiak zmierzył się z parą katarską. Obie polskie dwójki miały swoje szanse w pierwszych odsłonach obu pojedynków, jednak rywale zdołali w końcówkach zachować zimną krew, co miało swoje odzwierciedlenie w kolejnych partiach. Każdy z meczów zakończył się po rozegraniu dwóch setów, a w turnieju głównym nie zobaczymy już żadnej polskiej pary.Wyniki I rundy kwalifikacji:
Popek/Pełka POL [17] – Durgut/Özbek TUR [16] 0:2
(20:22, 18:21)
Bryl/Kujawiak POL [19] – Pustynnikow/Bogatu KAZ [14] 2:1
(18:21, 21:11, 15:13)
Wyniki II rundy kwalifikacji:
Kosiak/Rudol POL [5] – Colaberardino/Michienzi ITA [21] 0:2
(19:21, 17:21)
De J Santos/Santos Pereira QAT [3] – Bryl/Kujawiak POL [19] 2:0
(26:24, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved